Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

To już ten technik zrobił i zmienił protokół, niewiele to dało. Po resecie wrócił IPv6, zmienię jeszcze raz na 4 i zobaczymy. A gdzie sprawdzić te sesje i parametry?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56539
  • 668

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  w innych zakładkach, DSL

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  wymaż w loginie ipv6 i nic tam nie wymuszaj (ipv4), jak sesje przerywa to zgłoszenia robić, testy jak netu nie ma i dołączać na czat do rozmowy, muszą to naprawić, wszak Orange monitoruje działanie twojego internetu i widzą występujące błędy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Wczoraj po próbie wymazania IPv6 coś poszło nie tak z uwierzytelnianiem i dioda z @ zaczęła migać na czerwono. Zadzwoniłam na infolinię i udało się to naprawić, przy okazji dostałam zlecenie na wymianę modemu, zmieniłam też kanał wifi na inny. Dziś jest w sumie lepiej, internet zgubił się tylko raz, zobaczymy jeszcze jutro, jak będzie gorzej wymienię ten modem.

Dzięki za wszystkie porady


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56539
  • 668

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  pamiętaj, że jak coś idzie nie tak, to zawsze można guzikiem z tyłu modemu przywrócić go do ustawień fabrycznych  i sam się ponownie skonfiguruje. Teoretycznie nie można nic zepsuć 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 51
  • 0

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

Problem nadal jest. Wymieniliśmy ten modem, bez większych nadziei, po to żeby wykluczyć jego uszkodzenie. Nowy działa tak samo, ale przenieśliśmy go w inne miejsce domu, możliwie daleko od ściany sąsiada. Problem zaczął się od kiedy zauważyliśmy nową, silną sieć wifi zza ściany, mieszkamy w szeregówce. Zaczęliśmy podejrzewać, że ma to wpływ, ale na wifi analizer ta sieć działała na innym kanale. Czy możliwe jest, że aż tak zakłóca działanie naszego modemu? Teraz jak stoi daleko od ściany połączenie się nie rwie, niestety wifi nie pokrywa nam wtedy całego domu. Kupiłam nawet wzmacniacz z xiaomi i niby działa, ale słabo, gorszy transfer.

Czy da się jakoś sprawdzić wpływ wifi sąsiada na działanie naszego modemu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56539
  • 668

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@jahuka  może być, że silny nadajnik ma wpływ na elaktronike modemu. Tak to wygląda. Możesz przełączyć do tego samego  kanału i zobaczyć czy się poprawi. Z doświadczenia wiem, że zakłócenia z sąsiednich kanałów  są gorsze niż z tego samego. Oczywiście to nie reguła, ale w tym samym nadajniki walczą tylko o kolejkę transmisji do odbiornikow czyli tylko robią tlok i korki transmisyjne,  a w sąsiednich powodują zaszumienie i zaklocenia po całości naszej transmisji. 

Co do zasięgu i transferu, to osobna sprawa. Jeśli sąsiad ma mocny nadajnik ( musi być spoza naszego rynku) to trudna sprawa. Bez pomiarów i kabla pomiędzy modemem, a drugim punktem dostępu do wifi się nie obejdziesz . Kabla i transmisji po nim nie zakłóci 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@agat13  źle radzisz, trzeba wybrać kanał gdzie sygnał wifi jest najsłabszy, więc nie ten od sąsiada 😉

Najlepiej było by wyłożyć ścianę sąsiada folią aluminiową i gipsowe wykończenie, przestanie zakłócać po wi-fi 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56539
  • 668

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@Anonim  radzę tak jak wiem z doświadczenia. Zakłócenia wcale nie muszą pochodzić od sąsiada, tylko on zareagował szybciej i kupił mocniejszy nadajnik. Przez co podwoił zakłócenia u @jahuka . 

Poza tym testy nic nie kosztują,  a zdalnie złotego środka nie znajdziemy. Trzeba podpowiadać,  a @jahuka  niech testuje 

Robiłem kiedyś pomiary z profesjonalistą, więc troszkę tej wiedzy lyknąłem. Nie zawsze jednak teoria idzie z praktyką w parze 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0, brak internetu, diody świecą poprawnie

@agat13  dobry router jako Punkt dostępu, choćby TP-Link Archer C6, pokryje mieszkanie, wi-fi FunBox można wyłączyć, co do kanału, to wybiera się taki, co sygnał z sąsiednich routerów jest najsłabszy 😎