Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jak bliska odleglosc i predkosc mala to nie ma znaczenia sposob polaczenia 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A może mi ktoś wyjaśnić jak był restart DLMa i 4 Mb było, a z każdym dniem prędkość słabła, aż blokowało się na około 1.5Mb? Połączenie było stabilne, a DLM jak wyczytałem, to obcina prędkość w przypadku rozłączeń.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

I widać musiały być rozłączenia. Kilkusekundowe wystarczą aby DLM zjeżdżał z prędkością.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Przyznam się jednak, że sam resetowałem modem, bo albo coś muliło, albo synchro zaczęło spadać. A jestem przyzwyczajony, że jak coś źle działa, to trzeba to zresetować.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No to sam masz odpowiedź. I jak było to za często to właśnie tak się działo. A Orange DLM po to wprowadziło żeby ludzie w kółko nie dzwonili do nich że im coś nie działa. Bo inaczej mieli by multum telefonów. A tak mają święty spokój.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban 1 restart mechaniczny był. Po nim z 4800 Kbps robiło się 3900 Kbps, a potem wraz z kolejnymi restartami sesji PPP obcinało prędkość stopniowo, aż blokowało się na 15xx-19xx Kbps. (obecnie 1920 Kbps). I tak się trzymało mi przez 2 lata trwania tej umowy.
Niby DLM uspokaja użytkowników, ale tych, którzy mieszkają daleko od DSLAMu, to tylko do nerwów doprowadza, bo zaniża prędkości do wartości, które były dobre kilka lat temu, jeszcze za czasów istnienia TPSA.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dlatego błąd zrobiłeś, że przedłużyłeś u nich umowę wiedząc, że jest jak jest. Dodatkowo można jej wcale nie przedłużać i przejść w tryb na czas nieokreślony. Ja nic nie przedłużałem i ona sama raz na pół roku się przedłuża ze starą ceną 39 zł za samą Neostradę. Gdybym chciał z jakiś powodów zrezygnować to rezygnuję i już.

 

Przecież wiadome było że podpisując nową umowę cudownym trafem Internet nie zacznie nagle szybciej działać. Co do obu numerów stacjonarnych można je przenieść do telefonii komórkowej u Orange np. Nie muszą być Internetowymi. Dodatkowo - jeżeli masz niezależną bramkę to można to też podłączyć do routera LTE.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Wiem, to był najgorszy błąd jaki tylko mogłem zrobić, przedłużając umowę na łącze, które było dobre z 10 lat temu. 
Tak przy okazji, to jak byli technicy raz i sprawdzali linię, podniosło mi do 4805 Kbps, a jak pojechałem z domu do miasta, a po powrocie patrzę, a tu 3900 Kbps. Nikt nie mógł mechanicznie zrestartować routera, bo nikogo w domu nie było.
Czyżby serio ten DLM się do mnie uczepił czy zerwało synchro samoczynnie lub przez awarię prądu?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Najprawdopodobniej zerwało synchronizację, Router sam się na nowo połączył już z gorszymi parametrami.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A jaki router byście mi polecili? Bo ten mój TP-Link ostatnio tak świruje, że jak wracam do domu, to czasami ani telefon nie może się połączyć, ani laptop po wybudzeniu. Trzeba zresetować router i wszystko wraca do normy.
A co do nowego routera:
- musi posiadać wbudowany modem ADSL, wiadomo,
- ma być tani,
- ma mieć Wi-Fi i zasięg ma być spory,
- ma wycisnąć max z mojej linii (czyli pewnie coś na chipsecie Broadcom),
- opcjonalnie port USB.