Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Mam jeszcze pytanie: Czy parametr Attainable Rate jest pobierany z centrali czy modem sam liczy ten parametr?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

 

neo.JPG

Czyli to co ja mam MAX rate?

 

To raczej Router pobiera z centrali. I u mnie to nieznacznie skacze i w zależności od pogody i pewnie jeszcze innych czynników jest albo wyższe albo niższe. To Current rate jest zawsze niższe bo gdyby było równe temu MAX RATE to by mi ciągle zrywało połączenie. Czyli Router sobie to obniża do bezpiecznego poziomu.

 

Po 2 - 3 minutach MAX nieznacznie się zmieniło:

 

 

neo2.JPG

Tyle ciekawostki.

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Okej, rozumiem 😉 U mnie ten parametr ma przedział 2700-5000 Kbps. (przy obecnej prędkości 2700-4200 Kbps)

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Gdy ta "nerwostrada" była zakładana te 2 lata temu, wcale lepiej nie było. Download nie przekraczał 1.17 Mb, upload nie przekraczał 0.60 Mb. Ping taki sam. Nie patrzyłem wtedy na statystyki xDSL, bo nie znałem się na tym, ale z czasem zacząłem interesować się neostradą i ADSL-em i teraz czuję zażenowanie ze strony Orange, że mi mówią, że nie da się więcej dać u mnie niż 1.5 Mb, a tłumienie 56dB powinno dać z co najmniej 2 Mb.
DSL Speed.PNG
Tu screenshot z kalkulatora DSL.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Bez tytułu.png

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A jakby ktoś pytał o kabel łączący modem ze splitterem, to jest obecnie 1.2 metrowy, typowy płaski przewód wzięty z pudełka od modemu. Kiedyś to był też z zestawu przewód, tylko, że miał 3 metry, ale kiedy zrobiłem porządek na biurku, to dałem krótszy kabel, ale w działaniu neostrady nie zmienił nic.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ten kabel jest za krótki, żeby miał coś zmienić. Natomiast za długi jest ten co idzie od karty (centrali) do Ciebie. I jeszcze pewnie jest kiepskiej jakości.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Racja, i jeszcze do tego na niektórych słupach jest za dużo kabla, tak jakby. Skoro moja instalacja w domu ma 22 lata, to już się boję pomyśleć, ile sama linia ma lat...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

No właśnie ta instalacja w domu czasami też może płatać figle. U mnie właśnie tak było - gdzieś było zwarcie czy coś innego i któregoś razu został pociągnięty nowy kabel w jednym kawałku od głowicy na budynku (takiej małej skrzynki) do domu po ścianie. Stary kabel był w ziemi. I się paramenty linii bardzo poprawiły. 

 

Dodatkowo technicy zainstalowali mi taki dziwny splitter odseparowujący od telefonicznej linii analogowej (tak u mnie taka jeszcze jest jedna), aby było mniej zakłóceń i to też bardzo dużo dało.

 

filtr2.jpg 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban 22 lata temu do mnie zostały pociągnięte 3 pary przewodów, 1 para idzie piętro wyżej, tam gdzie był telefon domowy, 2 para przedłużona około 5 metrowym przewodem UTP biegnie do mnie (to przedłużenie oczywiście było wykonane 2 lata temu), a 3 para jest nieużywana.

Mój splitter ma napis "VDSL POTS Splitter"