Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban To ile bym musiał mieć na sztywno ustawione na centrali, abym ja osiągnął zadowalające prędkości?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim  prawdopodobnie gdyby było ustawione 4 mbit/s to miałbyś usługę z przerwami. Mogę napisać, że musiałbyś mieć ustawione ok. 1,5 mbit/s

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeszcze dopowiem, że jak zrobią restart DLM'a to mam owszem 4 Mb, ale wraz z restartem sesji PPP to prędkość mam stopniowo ucinaną, aż zatrzyma się na 1.3 Mb.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dodatkowo teraz router z ustawioną modulacją G.DMT i enkapsulacją PPPoA trochę szybciej łapie synchro.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Mi dziś Router po restarcie tak się zapiął:

parametry.JPG

Normalnie w szoku jestem.

Speed test działa tak samo - około 15 Mbit pobierania, Jednak pliki, np ISO z Linuksem pobierają się wyraźnie szybciej. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Normalnie to prędkości mam przy Currentrate około 17000, a czasem nawet mniej. I szczerze to mam wrażenie że u mnie DLM jest wyłączone. Choć ja swój Router restartuję rzadko. I chodzi non stop.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Ja mam zupełnie inaczej, mam wrażenie jakby DLM cały czas chodził i miał coś do mojej linii, i nie chciał dać wyższej prędkości.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Ogólnie teraz co do parametrów łącza, to dalej jestem zablokowany na 1920 Kbps, SNR teraz się waha pomiędzy 8-14 dB, upload 1020-1056 Kbps. Narazie dam sobie z tym chwilę spokoju, jak spadnie do moich sławnych "15xx Kbps" to rzeczywiście jednak do nich zadzwonię i poproszę o restart oraz dezaktywację automatu DLM. Bo nie oszukujmy się, mamy XXI wiek i taka prędkość łącza to jest żałośnie niska.

 

Normalnie to bym pewnie odłączył router i udawać że nie mam już neo i jechać jak kiedyś na radiówce, ale skoki prędkości z 4 Mbps do np. 1.20 Mbps (i to codziennie) + upload zaledwie 0.50 Mbps to mnie do nerwów doprowadzają. Tutaj na neo mam stabilne 1.60 Mbps + upload 1 Mbps, więc głównie używam neo.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

W razie czego daję jeszcze ADSL BER Test. Czas trwania testu ustawiłem na możliwie najdłuższy.

BER-Test.PNG

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jak się linia nadaje to ten test wygląda tak

Bez tytułu.png