Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24921
  • 210

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Coś jest nie tak, bo błędy czasem są liczne a czasem znacznie mniej liczne. Na pewno z połączeniami wszystko jest w porządku? Możesz pokazać jak wyglądają?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

IMG_20240922_190008.jpg

IMG_20240922_185953.jpg

IMG_20240922_185801.jpg

   

Zrzut ekranu 2024-09-22 191157.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14037
  • 57747
  • 697

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

@AMSTA1990  na pierwszy rzut oka kabel przychodzący ( para biało -czerwona) połączona jest z parą biało-niebieskie że skrętki do domu. 

Gniazdko GT-4 dość stare o można wymienić na takie z wyjściem na RJ11. Kosmetycznie i dla pewności. To możesz zrobić sam...

Dalej sporo błędów jak na dobę synchronizacji. 

Tylko czy ten kabel dosyłowy do gniazda wychodzący z ziemi jest czarny i z żelem na żyłach?

Dalej uważam, że technik powinien sprawdzić linię od centrali do tej puszki 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24921
  • 210

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Co tu widzimy? Jest jakiś związek między tymi dwoma puszkami? Bo kolory przewodów mi się nie chcą za bardzo zgodzić. W puszcze masz jakieś złączki, do gniazdka idzie para niebiesko biało-niebieska ze skrętki? Słabo widać źródło tych kabli. Skrętka od puszki do gniazdka nie jest gdzieś przez myszy pogryziona? Te złączki trzymają dobrze? Kable nie popękane?

Najlepiej byłoby założyć gniazdko bezpośrednio na pierwszej puszce, tam podłączyć modem i zobaczyć czy nie będzie stabilniej.

Telefonu analogowego nie masz nigdzie podłączone?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Kabel z puszki jest cały. Nie ma żadnych uszkodzeń, pęknięć ani nie jest pogryziony - sprawdzaliśmy. Nie ma żadnych luzów wszystko trzyma się dobrze.

Telefonu analogowego nie mam podłączonego.

Kabel wychodzący z ziemi jest czarny ale czy jest z żelem na żyłach - nie mam pojęcia, nie znam się.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24921
  • 210

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Generalnie łącze masz tragiczne, i nie zazdroszczę bo miałem podobne. Natomiast nawet na tak tragicznym łączu stabilność powinna być bez większego problemu osiągalna. Dziwne że technik będący na miejscu nie zrobił wystarczająco dużo żeby choć ustalić dlaczego te błędy się pojawiają. Zdalnie wiele więcej nie zrobimy - poza potwierdzeniem że choć jest źle, wiele lepiej nie będzie, to jednak powinno być stabilniej.

Mobilny internet na pewno nie byłby lepszą opcją?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Mobilny nie wchodzi w ogóle w grę - brak zasięgu 5G.

Dzisiaj będę zgłaszać ponownie... Trudno


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24921
  • 210

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

5G to żaden wyznacznik. Nawet 3G byłoby lepsze od tego aDSL.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2733
  • 10025
  • 52

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

@AMSTA1990 Zrób lepsze zdjęcie w puszce. Wydaje mi się że masz etony na drugiej parze kabla rozdzielczego czyli są cztery zamiast dwoch. Zobaczę co to jest. Ogólnie wszystko wskazuje na kiepski stan linii i tylko technik może Ci pomóc. Jednak Orange już nie inwestuje w kable miedziane dlatego zbywają Cię. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niestabilne łącze POMOCY

Zdaję sobie sprawę z tego, że linia jest jaka jest. Niemniej jednak tyle lat działało i takich cyrków nie było.