Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - ciągłe zaniki internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

Pomóżcie. Podpowiedzcie. Bo już z sił opadam.

 

Mam neostradę 20MB oraz telefon stacjonarny...

... i ciągłe problemy.

 

Net zanika czasami po kilkanaście razy dziennie za każdym razem na kilka minut i sam wraca. Router (TP-LINK TD-W8950N) działa, w trakcie zaniku netu palą się 4 zielone diody, mogę się na niego zalogować, pokazuje mi że IPv4 up,IPv6 sam wyłączyłem bo tak podobno lepiej, ADSL-info line state: showup, prędkości około 20/1MB

 

Zmieniałem w międzyczasie router na inny, taki sam, dalej to samo. Zrobiłem upgrade TP-Linka na fabryczny soft, dalej to samo.

 

Czasem przez tydzień wszystko działa, czasem są dni że po kilkanaście razy dziennie mi się to robi a mam to w firmie i net jest mi potrzebny. Jak mam klienta i akurat net siądzie to muszę odpalać z komórki punkt dostępu, łączyć się z komputera a i tak system na którym pracuję wymaga abym od początku wszystkie dane wpisywał bo się sieć zmieniła i inna sesja.

 

Czasami (rzadko ale jednak - zanika mi również sygnał na linii telefonicznej).

 

Dzwonię na 510 100 100, zgłaszam, następuje automatyczny pomiar, dostaję numer zgłoszenia z pogróżkami że jeśli to nie z ich winy to 39 albo 99zł. Po kilku, kilkunastu minutach wraca do normy. I tak w kółko. Przez pierwsze dwa tygodnie nic, potem pojawił się technik ale wszystko działało, poprawił zaciski na kablach, zrobił pomiar, poszedł. Kilka dni było dobrze (co nie oznacza nic bo problemy pojawiają się losowo), nawet się ucieszyłem ale potem okazało sie że jest dalej to samo. Więc jak jest awaria to czasem czekam aż sama zniknie, czasem zgłaszam, dostaję kod zgłoszenia (i pogróżki), nic się nie dzieje samo się naprawia i ta zabawa trwa już kilka miesięcy.

 

W mojej lokalizacji nie ma światłowodu, jest w blokach obok, mam studzienki Orange dosłownie 5m od budynku. Orange samo kiedyś do mnie zadzwoniło z ofertą światłowodu, powiedziałem że chcę, zaczęła się komedia.

 

Było kilka ekip które przyszły sprawdzić możliwości techniczne, zrobili sobie zdjęcia ściany (zewnętrznej ściany budynku) na której chcę zakończenie światłowodu (swoją drogą nie wiem po co im zdjęcie ściany, ściana jak ściana). Poszli, nie odzywali się, po przypomnieniu się przychodziła następna ekipa i tak w kółko, z 5 razy. Każda ekipa chodziła, robiła zdjęcie ściany i poszła mówiąc że ktoś się skontaktuje). I nic. Ja się czasem przypominam na infolinii, mówią że się skontaktują, czasem przysyłają ekipę która chodzi, robi zdjęcie ściany i idzie mówiąc że ktoś się skontaktuje.

 

Nie jest to jakieś miejsce w środku pola, środek miasta - Gdynia, ul. Morska 91

 

Światłowód by mi pasował, wziąłbym Orange Love dla firm z abonamentami na komórki, byłbym zadowolony. 

 

Ale wokół tego odgrywa się jakaś komedia, Orange okablowało bloki dookoła (Morska 89, 95) ale bloków 91 i 93 nie, studzienki mam tuż przy budynku

 

Co robić, przejść z netem do kogoś innego a numer stacjonarny (istotny) przenieść do jakiejś sieci komórkowej? Cisnąć? Olać to, wyjechać w Bieszczady, hodować owce?

 

Jakoś wpłynąć na Orange żeby coś zrobili (nie wiem - może jakaś karta na centrali do której jestem podpięty jest uszkodzona, przegrzewa się czy co)? Technik Orange sprawdza kable, mówi że jest OK i faktycznie, tylko że ciągle net się gubi.

 

Pomóżcie!

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

@chomikosNapisz reklamacje do Orange w tej sprawie ale jak piszesz że zamiana routera taki sam problem wiec według mnie jest problem gdzieś na linii lub na centrali.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

Gdynia, Pomorskie ul. Morska 74 - dach budynku;  jest tam Play w pobliżu T-mobile i Orange. Nie umieją, nie chcą naprawić, to się trzeba rozstać.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

@chomikos, mam podobnie z tymże u mnie telefon działa poprawnie. Tylko net tak jakby się zacina, przez co nie można dokończyć pobierania plików. Pewną prowizorką która u mnie się na ogół sprawdza jest odpalenie jakiegoś czata/irca dzięki czemu komputer musi non stop przesyłać jakieś dane. Wg moich obserwacji, liczba takich zacięć trochę się zmniejszyła, ale może to efekt placebo.

Moja neo to 10/1 bez szans na jakikolwiek inny kabel Emotikon: Smutny


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

Jeśli chodzi o światełko to blok należy do wspólnoty czy spółdzielni ? Jeśli wspólnota to musisz uderzyć do administratora.
Spróbuj podmienić mikrofiltr na telefonie stacjonarnym, przejrzyj instalację w mieszkaniu. Wypożycz liveboxa 2.0 z Orange za 1 zł miesięcznie i sprawdź na nim (w każdej chwili możesz go zwrócić), wykluczysz awarię modemu jeśli będzie to samo łatwiej zgłosić reklamację, bo to sprzęt Orange.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

Awarię modemu to ja już dawno wykluczyłem, zmieniałem router i dalej to samo.

 

Odkryłem za to pewną prawidłowość - zaniki internetu trwają 7 minut.

Zacząłem je sobie spisywac na kartce i jak na razie w ciągu tygodnia miałem 4.

Co ciekawe dziś (30 sierpnia 2018) zanik powtórzył się o identycznej godzinie jak tydzień temu (23 sierpnia 2018) i oba trwały dokładnie 14.01-14.08.

Poza tym miałem 12.00-12.07 oraz 8 dni temu 13.41-13.48.

 

Badam to dalej ale widzę że wszystkie 4 z ostatnich 8 dni mają dokładnie po 7 minut.

Nikomu ze specjalistów nic to nie nasuwa? Może to jakiś czas resetu centrali, jakiegoś modemu po stronie Orange czy innego urządzenia które stoi pomiędzy mną a szerokimi odmętami światowego netu?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Neostrada - ciągłe zaniki internetu

Ja napiszę może z innej strony, bo mam internet z UPC, ale miałem takie coś, że modem restartował mi się zawsze w poniedziałki, najpierw o 5 rano, potem o 6 rano i tak przez 8 miesięcy doszło do 9 rano prawie. Okazało się, że jakieś polecenie w skrypcie im źle działało i powodowało ten restart. 

 

Więc jak masz takie systematyczne zaniki internetu to stawiam, że to też jakiś problem z natury technicznej ze strony Orange, pewnie też coś w konfiguracji poleceń.