Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

Witam.

Prawie dwa lata temu podpisywałem umowę na neostrade 20mb/s inna nie była dostępna( przy podłączenie technik mówił że nie ma kart vdsl). z miesiąc temu zauważałem że orange zmieniło na  opcję do 80Mb/s.
Ta opcja powinna pracować na vdsl(?) router który mam asus DSL-AC52U pracuje na adsl i vdsl, niestety nie udaję się w ogóle połączyć w trybie vdsl  sprawdzałem ustawienia z neta i nic, przy ustawiania ISP na Polskę i orange wykrywa tylko adsl (pracuje na adsl 18-22 Mb/s) (Złe ustawienia , brak karty?).

W związku z tym jak to sprawdzić z kim się kontaktować ?


Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

@Gruby0001  w takim razie jeżeli w dokumentach jest OK, to zgłoś uszkodzenie przez infolinię. Powiedz, że chcesz technika. Najwyżej niech technik udowodni na swoim modemie, że ten VDSL jest...Jak będzie dzwonił zapytaj się jego, jaką opcję dostał. Technik widzi jaką opcję posiada klient.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

@Gruby0001  taka karta pracująca w trybie vdsl musi być na centrali. Żeby to sprawdzić najprościej będzie jeżeli wystąpisz o zawarcie umowy na prędkość do 80 Mb/s. Technik sprawdzi, a gdy będzie można to Ci podłączyć. Pamiętaj tylko aby zadbać żeby to była migracja na technologię vdsl a nie dodatkowa umowa. 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8403
  • 53

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

@Gruby0001 skontaktuj się z doradcą na czat www.orange.pl/kontakt - sprawdzi jak to wygląda od strony centrali/konfiguracji Twojej usługi.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

@Gruby0001 Ja tylko dodam, aby modem synchronizował w trybie VDSL konieczna jest zmiana Twojego portu na centrali z karty ADSL na VDSL. To musi wykonać technik gdy dostanie zlecenie instalacji.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

A więc tak, rozmawiałem z konsultantem później z technikiem i "migracja została przeprowadzona poprawnie" technik powiedział że jest podłączone pod vdsl ale widzi że modem loguję się pod ADSL2+ i żeby posprawdzać ustawienia routera.
Muszę jeszcze  rozkminić z ustawieniami choć już trochę po testowałem.
Może być tak że mimo dobrych ustawień asus nie łączy się i trzeba np.funboxa?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

Eh już nie ogarniam, mógł by ktoś zerknąć na ustawienia bo pomimo zmian ciągle brak połączenia vdsl

WANWANDSLDSL


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

@Gruby0001 a podpisałeś jakiś aneks? Na jakich zasadach ta migracja była robiona?

Spojrzałem na ustawienia i wyglądają OK. Nie jestem pewien tylko tych, które pozwalają ustawić specyficzne parametry modemu.

Jeżeli masz połączenie ADSL, a połączenia VDSL brak, to jesteś podłączony na karcie ADSL. Dana karta pozwala tylko na jedną technologię poza jednym przypadkiem kiedy to Orange samo migruje abonenta do VDSL i przychodzi informacja listowa, że modem można odebrać w salonie.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

Zobacz, czy masz aktualny soft na routerze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

Jeszcze nie bo nie wiem czy brać ich modem.
Migracje z 20 na 80mb/s przeprowadziło orange samo  jakiś czas temu, żadnej informacji o modemie nie było od początku używam swojego.
Jak pisałem wcześnie w piątek pisałem z konsultantem orange i mówił że migracja została przeprowadzona to samo przez czat powiedział technik. Z tego wychodzi że walą w uja...

Soft jest najnowszy


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Neostrada 20Mb/s a 80Mb/s

Po migracji powinieneś dostać list, że się zakończyła. Rekomendowanym modemem jest wtedy FB 2.0. Za modem jest opłata 1 zł miesięcznie. Oczywiście koszt miesięczny i czas trwania umowy się nie zmienia.