Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmienne IP jakie pule


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zmienne IP jakie pule

Siema

IP w Orange jest zmienne, tak samo jak u innych operatorów....z reguły. W UPC np zmienia sie srednio raz na rok, jesli modem jest non stop online, a nwet jak wyłączy sie to tez po restarcie jest to samo IP z reguły.

Jak to wyglada w Orange ? Jesli modem bedzie non stop włączony to jaka jest szansa ze IP sie nie zmieni ?

Jaka jest pula adresów IP ? Chodzi mi o klasę "B" czyli 2 pierwsze czesci adresu.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmienne IP jakie pule

Orange Polska ma dosyć wiele zakresów zarezerwowanych, a chyba nie ma łącznej rozpiski.

Kiedyś było serwisowe raz na dobę, ale teraz to zależy od DSLAMu z którego korzystasz przy połączenie z netem.
Anonim

Nie dotyczy

Zmienne IP jakie pule

Adresy w Orange dość często się zmieniają, widzę to na jednym z forum gdzie dośc często piszę komentarze, więc.....a jakie zakresy....może ktoś z Orange się wypowie, my zwykli smiertelnicy nie związani z Orange nie mamy pojęcia o takich szczegołowych informacjach, ale pytanie bardzo fajne i czekamy na konretną odpowiedź ze strony Orange 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zmienne IP jakie pule

No wlasnie, to istotna kwestia, bo jak co kilka dni bede miał nowe IP i np po miesiacu zlicze 10-15 róznych adresów (pierwsze 2 czlony zmienne) to nijak mi takie cos potrzebne. Sa sytuacje w których zeby gdzies sie dostać, musi byc aktualny adres IP w tym miejscu. Jesli sie zmieni, logiczne ze sie nie połącze z tym miejscem, do momentu aktualizacji na serwerze mojedo adresu.

Pewnie niektórzy domyslają sie o co chodzi 😛


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmienne IP jakie pule

To wykup usługę na firmę i będzie stałe ip.


Ew. skorzystać z innych rozwiązań.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zmienne IP jakie pule

A można tak zrobić  nawet jesli nie posiadam firmy ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmienne IP jakie pule

A może powiedz co chcesz zrobić?
będzie łatwiej dopasować rozwiązanie

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zmienne IP jakie pule

Tzn jak to co chce zrobic ? Wolałbym nie rozwijac tego tematu publicznie.

Stałe IP nie jest jakims koniecznym kryterium, chociaz bardzo mile widzianym, ale jesli zmienne IP ma byc naprawde jak w zegarku co 24h inne to mnie to nie urządza.

Jeszcze kwestia jak bardzo sie zmienia. Czy 1, 2, 3 czy wszystkie 4 człony


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmienne IP jakie pule

Obecnie IP już nie jest zmieniane po 24h. Ale czasem po tygodniu, a czasem i po 3 miesiącach.

Stałe IP kupisz w Neostradzie dla firm. Ciężko doradzić rozwiązanie, tym bardziej jeśli planujesz robić coś nielegalnego lub na granicy przepisów prawa.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Zmienne IP jakie pule

Nic nie legalnego, nie mniej jednak jest to cos o czym szerzej nie chce dyskutowac. Po prostu im mniej dynamiczne IP tym lepiej. Jesli jest jak piszesz ze raz na tydzien, a czasem na kilka miesiecy to juz znacznie lepszy scenariusz.

Bo z tego co zrozumiałem zeby ip sie zmieniło to musi byc restart urzadzenia prądowy, czyli np wyłączenie listwy zasilającej lub odłączenie od prądu modemu.

Nie wyobrazam sobie zeby modem był podpiety 365/7 i co 24h zmieniał sie adres IP