Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 20 problem

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 20 problem

@cwaniaky po części Cię rozumiem, ale zazwyczaj sprzęt który dostajemy jest za przysłowiowe 1 zł. Dobrej jakości sprzęt kosztuje. Wówczas te koszta musiałby pokryć kupujący a oferty byłyby sporo droższe.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 20 problem

To są koszty. Telefony analogowe są zasilane z centrali. Aby obniżyć ceny internetu stacjonarnego w Polsce taki model się przyjęło. Lobby "ekologiczne" robi swoje.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Neostrada 20 problem

Doskonale wiem że to są koszty. Ale przykładowo CP, dekoder nie potrzebuje żadnego internetu, nie gubi kanałów tylko dlatego że nie miał prądu 5 minut (owszem, zdarzało się że zgubił ale po kilku dniach bez zasilania ale wystarczy telefon na infolinię i wszystko wraca). Nie spotkałem się też z innym tak problemowym routerem jak livebox. Rozumiem, że każdy chce zarobić, że nikt nie da nic za darmo ale orange to nie jest firma której nie stać na ciut lepszy sprzęt. Już pomijając fakt że zyskało by wiele przychylnych opinii i klientów po takiej zmianie. 

Tak na marginesie jeszcze dodam, że ostatnio spotkała mnie dość dziwna i niepokojąca sytuacja. Dzwonił do mnie pan z Orange z ofertą i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nie dzwonił na telefon stacjonarny, ani na telefon który należy do osoby na którą jest zawarta umowa, a zadzwonił na mój prywatny telefon który jest w innej sieci, w ogóle nie istnieje ani numer ani ja w bazie orange, bo nie ma takiej możliwości. Czy jest? Zakłopotany robot Czyżby jakieś nowe praktyki? 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 20 problem

Może masz gdzieś podpięty ten numer do wspólnego konta na Mój Orange?? Ale teraz są różne praktyki. Tez się czasem zastanawiam skąd mają mój stricte prywatny numer. Ale jest na to lekarstwo. Jak odbieram mówię "Zakład pogrzebowy Anielskie Wrota słucham". Uwielbiam tą ciszę w słuchawce i zazwyczaj się sami rozlaczaja 😜

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Neostrada 20 problem

Na pewno nigdzie nie jest podpięty, bo jest nawet zarejestrowany na inną osobę, należy do innej osoby i w ogóle nie ma żadnych powiązań. Na pytanie skąd mają mój numer, konsultant odpowiedział że "taki dostał" 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 20 problem

Handel danymi kwitnie i uwierz ze za bazę kilku tysiecy nr trzeba sporo zapłacić.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Neostrada 20 problem

Doskonale o tym wiem, ale nie chcę nikogo od razu oskarżać 🙂 Po prostu mimo że ten "rynek" się rozwija, to orange jest pierwszą taką firmą, która mnie "kupiła" 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada 20 problem

Sprzęt jest dobry, ale jest sprzętem masowym. Ludzie w większości nie wyłączają urządzeń z prądu. Livebox jest dosyć starym urządzeniem, już są trzy generacje funboxa, nie wiem czy spełniasz warunki na wymianę, ale warto podpytać na BOK.

Obecnie Orange pozyskuje numery do marketingu od firm trzecich (właściwie to robią call center zewnętrzne). Zawsze możesz poprosić osobę dzwoniącą o źródło danych.
Poza tym skąd wiesz, że ten numer nie istnieje w bazie Orange? weryfikowałeś to gdzieś? nie podawałeś go nigdy przy np. jakimś uszkodzeniu?

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 0

Neostrada 20 problem

Pytałem o inny sprzęt ale nie spełniam wymagań, które i tak nie wiem jakie są. To że sprzęt jest produkowany masowo, nie znaczy że ma działać w ten sposób. Ogólnie sama filozofia działania tych urządzeń jest conajmniej dziwna.

 

Numeru nie podawałem, bo zawsze kontaktuję się z numeru osoby na którą jest umowa i zawsze podaję ten numer. Jestem dosyć świadomy co robię, więc nie ma możliwości, że sam się tam wepchnąłem 🙂 

Co do call center, to też trochę wiem jak to działa, bo kolega tam pracował i znam ich praktyki. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 97
  • 301
  • 0

Neostrada 20 problem


cwaniaky napisał(-a):

Doskonale o tym wiem, ale nie chcę nikogo od razu oskarżać 🙂 Po prostu mimo że ten "rynek" się rozwija, to orange jest pierwszą taką firmą, która mnie "kupiła" 🙂 


@cwaniaky  może to nie orange Cię "kupił" tylko jakiś zewnętrzny podmiot współpracujący z Orange... Może gdzieś przypadkiem podałeś swój numer do kontaktu, ale pewnie masz rację, że wykorzystanie tego numeru do celów marketingowych, to już nadużycie.