Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router

Od lat parametry który sa na zdjęciu, to wynik w sumie walki o poprawę szybkości. Teraz przynajmniej jakość jest w miarę stała. Dopóki nie zgłasza sie nowy klient na osiedlu i nie pozamieniają par na skrzynkach. Doszedłem do wniosku ze moze wymiana reutera cos zmieni. Pamiętam ze kiedyś czytałem artykuł o kiepskiej jakości urządzeń Orange i sama wymiana routera zwiększa jakości i szybkość łącza. Wybrałem do mojego vdsl prawdopodobnie 

Router WIFI Fritz!box 7530. 

Czy może coś lepszego za podobne pieniądze. Istotna dla mnie jest liczba łączy LAN, wifi ma być, ale unikam jak ognia, mam wszczepiony CRTd

Zrzut ekranu 2021-06-03 110943.png

________________
* Wstawiono obrazek dodany jako załącznik – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router


@jerzysdnapisał(-a)

...

Wybrałem do mojego vdsl prawdopodobnie 

Router WIFI Fritz!box 7530. 


Kto bogatemu zabroni... IMHO wyrzucisz te pięć stów w błoto. Zysku na prędkości nie będzie żadnego.  Skoro unikasz WiFi to mocniejsze nadajniki też Ci nie są potrzebne. Sprzęt od operatora dostajesz w dzierżawę za darmo, działa adekwatnie do możliwości technicznych. Nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć. Ale oczywiście możesz kupić ten ruter. Jest on na pewno znacznie lepszy niż FB. Jeśli go kupisz to główną rzecz którą będziesz miał to satysfakcję że masz lepszy ruter. 😊

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router

@jerzysd Neostrada ci nie przyspieszy, jeśli wymienisz router, ale powinno być stabilniej i wi-fi lepsze, Fritz!box 7530 wystarczy, są używane czy z wystawy na Allegro i wtedy cena lepsza, więc tam warto go kupić 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router

@jerzysd  łącze od września działa stabilnie. Jak było lekko ponad 30 tak i jest.... Już pisaliśmy w poprzednim wątku, że pozostaje Ci droga reklamacyjną, bo jak sam widzisz linia od której zależy prędkość synchronizacji się nie skróciła, ani nie poprawiły się parametry dynamiczne łącza. Jedynie możesz zmierzyć przebieg, porównać go statystycznie licząc 13dB/ km linii i ocenić czy można go skrócić ustalając to z technikami. Obecnie szacuję długość łącza na 1,1 km...

Wymianą modemu dla prędkości to kosmetyka...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router


@jerzysdnapisał(-a)

...

Wybrałem do mojego vdsl prawdopodobnie 

Router WIFI Fritz!box 7530. 


Kto bogatemu zabroni... IMHO wyrzucisz te pięć stów w błoto. Zysku na prędkości nie będzie żadnego.  Skoro unikasz WiFi to mocniejsze nadajniki też Ci nie są potrzebne. Sprzęt od operatora dostajesz w dzierżawę za darmo, działa adekwatnie do możliwości technicznych. Nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć. Ale oczywiście możesz kupić ten ruter. Jest on na pewno znacznie lepszy niż FB. Jeśli go kupisz to główną rzecz którą będziesz miał to satysfakcję że masz lepszy ruter. 😊


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Neostrada - 1/3 prędkości i pytanie o router


@jerzysdnapisał(-a)

Doszedłem do wniosku ze moze wymiana reutera cos zmieni.


Nie zmieni. Szkoda kasy. Problem leży po stronie linii a na to nie masz żadnego wpływu.