Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Na poczcie z Orange nie można pobrać ani wysłać maila w Outlooku 2010

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

Na poczcie z Orange nie można pobrać ani wysłać maila w Outlooku 2010

cześć, czy udało się rozwiązać problem, u mnie też to samo od trzech tygodni mniej więcej, nic nie zmieniałem w outlooku, nic nie zmieniałem w ruterze czy antywirusie, z dnia na dzień przestało działać ściąganie poczty, wysyłanie zdaje się też, tylko cały czas komunikat 

Zadanie „login@orange.pl - Odbieranie” zgłosiło błąd (0x800CCC1A): „Serwer nie obsługuje określonego typu szyfrowania połączenia. Spróbuj zmienić metodę szyfrowania. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z administratorem serwera poczty lub usługodawcą internetowym.”


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

Proponuję zainstalować Outlooka 2016 lub wyższy. Pewnie nastąpiła jakaś zmiana i dla tego serwer pocztowy nie obsługuje starszych wersji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

No to nie jest rozwiązanie, bo generuje nieuzasadnione koszty. Wszelkie inne konta pocztowe działają, a tylko Orange wysiadł. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

@DEV rozumiem, że wolisz dalej korzystać z klienta poczty, która Tobie odpowiada, ale najwyraźniej coś zostało zmienione.

Patrząc na temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/MultiBox-problem-z-TheBat/m-p/330076

dopiero aktualizacja do nowszej wersji pomogła. Podejrzewam więc, że serwer pocztowy Orange przestał obsługiwać starsze wersje klientów pocztowych. Dlatego proponuję zmienić na nowsza wersję.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

@jackpol Powtórzę się, bo odpowiedź jest taka sama:

Najprawdopodobniej aktualizacja na serwerach pocztowych spowodowała błędy starszych wersji Outlooka. Info, że problem jest z szyfrowaniem oznacza, że  z nowym szyfrowaniem chcą działać starsze wersje Outlooków  2007, 2010.

Najprawdopodobniej nowsze biblioteki wymagają dodatkowych ustawień żeby starsze programy działały tak jak do tej pory.

Zgłoszeń jest więcej-na NO już 3, więc myślę, że admini już wiedzą i przywrócą poprzednie ustawienia dostępowe


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Na poczcie z Orange nie można pobrać ani wysłać maila w Outlooku 2010

@jackpol 

Z gmailem problem jest jeszcze poważniejszy. Gmail wymaga w tej chwili OAUTH2 a mało który klient pocztowy to obsługuje. Jest na to obejście, ale w sumie od czego wujek Google...

 

Starsze protokoły szyfrujące (np. TLS 1.1) są dziurawe i nie powinny być wspierane przez serwery pocztowe, IMHO. Jest wystarczająco dużo tanich i skutecznych rozwiązań, nie trzeba kurczowo trzymać się przestarzałego oprogramowania.

Jeśli coś mogę polecić to świetnym i całkowicie darmowym klientem poczty jest pmail, używam go od 1992 roku i nigdy się na nim nie zawiodłem. Ostatnia aktualizacja wyszła w tym roku. Nie podaję linków, ale nietrudno go znaleźć.

Zawsze można też używać webmaila. Jak się nie ma co się lubi...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

godzina 23.30 nadal bez zmian, w Outlook 2010 "
Zadanie „login@orange.pl - Odbieranie” zgłosiło błąd (0x800CCC1A): „Serwer nie obsługuje określonego typu szyfrowania połączenia. Spróbuj zmienić metodę szyfrowania. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z administratorem serwera poczty lub usługodawcą internetowym.”


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

@DEV Miałem to samo miesiąc temu ale w innym kliencie pocztowym. Pomogła dopiero aktualizacja do najnowszej wersji. Też był problem z szyfrowaniem a niby wszystkie protokoły i porty były prawidłowe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 1

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

No super, ale nikt nikogo nie poinformował, że nastąpi zmiana czy aktualizacja serwerów, która uniemożliwi już korzystanie ze starszych klientów poczty. To jawne narażanie na koszty swoich klientów. Owszem, nastąpiła swego czasu zmiana interfejsu na nową pocztę za pośrednictwem www, ale nikt nie pisał, że Outlooka 2010 nie będzie można używać do obsługi konta pocztowego. Mam tam historię korespondencji z kilkunastu lat i nie widzi mi się przenosić na inny program, a kupowanie nowego produktu od Microsoft tylko dlatego, że Orange sobie coś zaktualizował to kompletna bzdura. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Nie można pobrać, ani wysłać mail z Outlook 2010

Jeżeli coś jest unowocześnianie, to bardzo dobrze. Poczta Orange, nie jest główną usługą, tylko dodatkiem, najczęściej bezpłatny, więc można brać usługę taką jaką operator udostępnia. Outlook 2010 już jest 12 letnim programem, więc nie dziwię się, że nastąpiła zmiana. Ze swojej strony Orange mógł jednak informować klientów o zmianach, które zamierza wprowadzać.