Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż usługi światłowodowej


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż usługi światłowodowej

@wudluknajpierw musisz dowiedzieć się czy w twojej miejscowości Orange budował sieć światłowodową. Jeśli tak to czy z własnych środków czy w ramach POPC. Jeśli to drugie to piszesz do POPC i się dowiesz czy twój adres był wzięty pod uwagę. Jeśli z własnych środków to znaczy że do Ciebie brak jest dojścia jeśli monter już tak odpowiedział. Nic z tym wówczas nie zrobisz. Pozostaje powrót na Neo lub internet mobilny.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

Dziękuję wszystkim za pomoc, ale niestety wychodzi na to, że muszę podpisać nową umowę i zostać przy Neostradzie. Winę ponoszą jedynie pijani projektanci, którzy nie powinni wykonywać tego zawodu, bo z myśleniem to u nich nie po drodze. Ogólnie przyjechali technicy już 3 raz i ci rzeczywiście coś ogarniali, bo okazało się, że moje przyłącze z popc nie jest na słupie naprzeciw mojego domu tylko na słupie na końcu działki, który jest przynajmniej 80 metrów od mojego domu (genialne rozwiązanie). Więc musiałbym postawić 3 słupy, żeby ominąć różnie przeszkody i poprowadzić przewód. No więc ten pomysł już odpada.

Pozostał jeszcze jeden problem, ponieważ kilka miesięcy temu na słupach od Orange (Neostrada) na mojej działce, które mam kilka metrów od domu jacyś technicy montowali światłowód i myślę, że okej to pewnie dla mnie prowadzili te przewody, to nie ma problemu. Jak się teraz okazało, to Inea dogadała się z Orange i inea poprowadziła przewody przez te słupy bez naszej wiedzy i nie zrobili nam przyłącza, bo projektanci stwierdzili, chyba że przyłącze do światłowodu to lepiej mieć 80 metrów od domu niż 10 metrów, Więc teraz pozostało mi tylko straszyć Ineę, że jak nie zrobią mi tego przyłącza na najbliższym słupie, to po prostu to pozrywam, bo według mnie to jest samowolka (nikt nie płaci za te słupy, one są tylko dlatego, że było kiedyś dogadane, że telekomunikacja polska zapłaci za słupy, postawi je na mojej posesji i poprowadzi kable, a ja będę korzystać i wszyscy będą zadowoleni, bo one były tylko do mojej działki). Teraz jak założyli ten światłowód, to prowadzi on jeszcze do innych domów oprócz mojego. Więc jak ja nie będę korzystać z tych słupów, to mogą sobie je zabierać i tyle. Mnie to średnio obchodzi, bo ja na przewody od Ineii się nie zgadzałem, jeszcze mi życie one utrudniają, bo nisko są założone.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk  Dogadaj się z Ineą. Może na ich sieci będziesz mógł założyć Orange? Takie sytuacje się zdarzają. Gdy mi osobiście zależało na światłowodzie to prawie 80 metrów rury HDPE wkopałem we własną drogę i wciągnąłem tam światłowód. Niby dla operatora alternatywnego, bo Orange nie świadczy usług w moim rejonie, ale....mam działającą usługę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

Właśnie Inea nie chce za bardzo zrobić przyłącza, bo stwierdziła, że mam już jedno a niestety wkopanie pod ziemię nie wchodzi w grę, bo musiałbym ciągnąc pod asfaltem, a potem betonem.

Zrobiłem również rysunek poglądowy, aby uwidocznić tę kuriozalną sytuację. 


Bez nazwy-1.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk Ok, kto jest beneficjentem: Orange czy Inea? To jest tak naprawdę kwestia jednego dystansu po słupach energetycznych. Nie rozumiem jednak czemu OPP jest na energetycznym, a już podwieszki nie mogą po nich iść??? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

Nie wiem jak dokładnie to wygląda, ale miało być tak, że światłowód z popc miało być założone przez firmę FIBEE do użytku otwartego, a na mojej działce to już Inea bez mojej zgody założyła te przewody. Jeśli pytam się kogokolwiek, czemu nie może iść po energetycznym, albo tym na mojej działce to dostaje odpowiedź, że nie ma tego w projekcie, a zmiana trochę potrwa, tylko na razie nikt się tym nawet nie zajął. Więc to chyba coś z tą Ineą trzeba wymyślić i napisać do nich kilka e-mailów żeby zrobili jednak to przyłącze nawet jakbym miał dopłacić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk 

Ale serio, przez Twoją posesję biegnie światłowód bez Twojej zgody? To daje ci doskonałą pozycję negocjacyjną. Zażądaj usunięcia kabla, zasugeruj że zmienisz zdanie jeśli skorzystasz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk Jeśli kiedyś wyraziłeś zgodę na budowę słupów na swojej działce to teraz widocznie Orange udostępnił je dla Inei aby położyć kabel. Ma do tego prawo bo słupy są własnością Orange. Dziwi mnie trochę fakt dlaczego przyłączę dla Ciebie zostało zaprojektowane tak dalego skoro były dostępne słupy. Nie mniej nie rozumiem co za problem mają monterzy. Wystarczy tylko przewiesić trochę kabla cofając się na słupy drewniane do Ciebie. Może odległość ich przeraża albo fakt że trzeba zaliczyć dodatkowo 3-4 słupy hehe