Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

Sytuacja dokładnie taka jak w treści tematu, przed moją posesją Orange w studzienkach ma położony światłowód który jest tam od marca/kwietnia 2020 roku, i od tamtego czasu cały czas unika mnie jako klienta i tego tematu, uważają ,że go tam nie ma (co jest oczywistą sprawą ,że tam jest bo widziałem jak robotnicy kładli włókna i po spytaniu się ich odpowiedzieli bez zastanowienia ,że przeprowadzają światłowód dla Orange), a gdy dociekałem bardzo mocno to partner techniczny Orange po napisaniu do wsparcia otrzymał odpowiedz, że jest tam światłowód ale nie chcą podłączać do niego klientów, z mojej strony wysyłane były oficjalne Pisma w tej sprawie do Orange ale potraktowali ponad 20 letniego klienta jak zawsze i nawet nie odpisali (oczywiście jak tylko minie umowa już jej nie przedłużę tym razem chyba ,że jakimś cudem by nagle zaoferowali światłowód), nie wiem w sumie co mam o tym wszystkim sądzić, na początku mnie to denerwowało jak każdego kto tu mieszka, a teraz się z tego śmieje i zastanawiam czy Orange jest zrównoważone psychicznie, że udaje ,że nie ma tu światłowodu i nie chce podłączyć do niego nikogo, cieszyłbym się jakbym dostał jakąś odpowiedź zawierająca prawdę dlaczego nie chcą podłączać ludzi, jeśli chodzi o koszt, to przecież dużo osób pokryłoby je na własną rękę.

 

____________

Wpis poddany edycji - Rafał

 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

Orange używa światłowód nie tylko do podłączania klientów. Może to łącznik między centralami albo do nadajnika sieci komórkowej. A sąsiedzi mają światłowód?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

@shotxon ten światłowód może być ułożony do zupełnie innych celów. Po pierwsze żeby się podłączyć do jakiegokolwiek światłowodu potrzena jest infrastruktura lokalna. Lokalne kable do OPP czyli punktów dystrybucyjnych dla kilkunastu abonentów. To tak samo jak z grubymi miedzianymi kablami miedzycentralowymi kiedyś...co z tego że były, jak nie można było ich wykorzystać do celów detalicznej sprzedaży łączy...

Jeśli w rejonie są już podłączania abonenci za pomocą tych kabli które są od Ciebie 5 m w studzience, to na słupach u słupkach są oznaczenia ftth i skrzynki zapasu wraz z puszkami OPP. Jeśli nie, brak inwestycji rozdzielczej niestety nie pozwala na wykorzystanie tego że studzienki i podłączanie indywidualnych klientów


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

@shotxon Rozumiem, że kontaktowałeś się z infolinią i po sprawdzeniu przez Doradcę możliwości na ftth nie ma? Proponuję wypełnić deklarację i wysłać na nasz adres do korespondencji a także na adres mailowy ekipy popc. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

@sebaswiderski 

Niestety ale nie. Deklaracje wypełniłem i wyślę jutro nie wiem tylko czy skierować ją na 

Aleje Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa czy ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice? Mam również pytanie czy może jest sens składać wniosek o dorejonizowanie?, bo jak widać na załączniku który dodaję, na ulicy obok zaznaczonej niebieskim kolorem (ja mieszkam na czerwonej) jest osoba przyłączona do tego światłowodu?


Przechwytywanie.PNG

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

@shotxon Deklarację wysyłasz na aleje, zgodnie z informacją tu https://www.orange.pl/view/sfh. Spróbuj na infolinii zgłosić dorejonizowanie. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

@shotxon Kabel może być położony np do szkoły, lub jakiejś instytucji rządowej albo galerii handlowej. Może tez być dopiero początkiem prac inwestycyjnych które będą kończone później. Jeśli na Twojej ulicy żaden mieszkaniec nie ma podłączonej usługi FTTH to nie ma czym się martwić. Nikt Cię nie pominął. Jak zaczną się jakieś prace to na pewno tego nie przeoczysz. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Mam położony światłowód od prawie roku 5 metrów od posesji, ale Orange nie chce podłączyć.....

Jestem w podobnej sytuacji, z tym że od ponad 2 lat, i dodatkowo mam w tej studzience węzeł do którego spawane są światłowody, czy to z programu ose do szkoły, czy z popc do innej miejscowości jak i komercyjnie firma się podłączała.

Mimo to nie mam możliwości podłączenia, bo to jest program popc, i trzeba czekać na swoją kolej. Luźny termin końca obecnej rundy programu to początek 2024, przy założeniu że nie będzie opóźnień, tak jak to ma miejsce w programie obecnie realizowanym który miał się skończyć do połowy 2020.

Nic z tym nie zrobisz, może podłączą za rok, może za 3 lata, loteria. Co więcej nie dość że nie da się tego przyspieszyć, nie da się też zdobyć żadnego info kiedy będzie coś robione, zamieszczają tylko harmonogram prac z wyprzedzeniem około 3 miesięcznym, reszta to tajemnica.