Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Losowa utrata pakietów i skoki pingu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

Witam.

Od tygodnia borykam się z losową utratą pakietów i skokami pingu (google,wp itd.)

Mam router huawei b310 LTE wifi (myślę nad podłączeniem przez Ethernet jak będzie trzeba)

Probowałem wiele rozwiązań od zmiany kanału do zmiany trybów z automatycznego na tylko LTE i tylko 3G, zmniejszenie puli w DHCP. Efekt jest zawsze ten sam. Jeżeli chodzi o same przeglądanie YT, Twitch nie ma jeszcze tragedii ale jak włączę jakąkolwiek grę to dostaję szału.

Efekt z 3G:

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie2.PNG
Efekt z LTE:

Przechwytywanie3.PNGPrzechwytywanie4.PNG

Proszę o pomoc

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

Ja również tak mam na transmisji danych Orange. 

To nie jest wina ustawień w  routerze, tylko utraty paczki pomiędzy stacjami bazowymi a Twoim routerem. Takie utraty będą widoczne szczególnie przy dużym obciążeniu BTS-a i/lub jak będzie pobierana duża ilość danych z internetu.

To jest wada transmisji danych komórkowych. W przypadku połączenia światłowodowego lub miedzianego nie zauważyłem takich strat pakietów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

Czy daleko masz router od nadajnika komórkowego?

Jeżeli jest odległość znaczna, można zastosować anteny zewnętrzne. Może to zmniejszyć ping w momencie pobierania dużej ilości danych z internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

coś koło 15 metrów

a anten w zestawie nie dostałem 😕


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

@Misz0  anteny do takich urządzeń dokupuje się osobno.

Przy takiej odległości, to już się mija z celem antena zewnętrzna.

Lepszy byłby internet na kabelku, w tedy nie było by takich kłopotów. Internet komórkowy nie jest stabilny i często będą występowały takie sytuacje, szczególnie jak nadajnik jest mocno obciążony.

Podejrzewam, że w godzinach porannych takiej sytuacji raczej nie będzie.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

no ale też taka podejrzana sytuacja że nagle znikąd pojawia się taki problem 😕 przez prawie rok nie spotkałem się z taką sytuacją...



Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

Wszystko zależy od obciążenia sieci, ścieżki, przez którą mają przejść pakiety i wiele innych sytuacji.

Jak chcesz sprawdzić, przez ile routerów przechodzi Twój pakiet, to wpisz np: tracert wp.pl

Może być taka sytuacja, że przy którymś routerze Twój pakiet zaginie i zostanie ponowiony. W pingu dostaniesz odpowiedź, że czas minął.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Losowa utrata pakietów i skoki pingu


@Misz0napisał(-a)

no ale też taka podejrzana sytuacja że nagle znikąd pojawia się taki problem 😕 przez prawie rok nie spotkałem się z taką sytuacją...



Awarie też przychodzą nagle.. 😉 Obciążenie BTS'a wzrosło to i ping szaleje. Raczej nic nie poradzisz. Jeżeli długo będzie się to utrzymywało, to możesz spróbować wymienić swój sprzęt, ale wątpię w jego wadę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Losowa utrata pakietów i skoki pingu

@-brtk- dobrze ze wspomniałeś.

 

@Misz0  można jeszcze jak będzie mocno źle, zgłosić sprawę do BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt że BTS mocno obciążony. Więcej zgłoszeń, to może za jakiś czas coś unowocześnią.