Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liczba sekund z błędami ES i SES


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Liczba sekund z błędami ES i SES

Ostatnie dni ciągle rozłączało mi internet. Codziennie była zgłaszana usterka, codziennie "naprawiali" i znowu zgłaszałem. Dzisiaj rozłączyło mi internet na tę chwilę tylko raz, lecz  podczas gry doswiadczam sekundowych lagów srednio co 10-15 sekund. W modemie pojawiła się (duża?) liczba błędów ES i SES. 
Ma to ze sobą coś wspólnego? Jest się czym przejmować i zgłaszać dalej?


Screenshot_1.jpg
21 ODPOW. 21

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Liczba sekund z błędami ES i SES

Zglaszaj bo jest dramat

Jak bym widzial swoje lacze jakis czas temu. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Liczba sekund z błędami ES i SES

@Marekspawacz jak dla mnie problemy są naprawiane, bo część jest naprawiana, ale większość nie. Gdybyś miał IPTV to byłby dramat, ale jeśli używasz samego netu, to nawet tych błędów nie dostrzeżesz. Zgłaszać musisz do skutku, ale nie wiadomo co jest powodem, więc warto to ustalić z monterem czy coś da radę poprawić


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93 bardzo dużą ilość błędów w tak krótkim czasie. Nie ma co się dziwić, że występuje rozłączanie. Koniecznie trzeba zgłaszaćdo skutku. Warto też u siebie sprawdzić jakość przewodów od gniazdka telefonicznego do routerem, ewentualnie wymienić. Najlepiej, jak połączenie do routera jest bezpośrednio z gniazdka abonenckiego.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93: te parametry są poniżej przyzwoitości. Zgłaszaj do skutku (ale licz się z tym że skutku nie będzie). Choć jak napisał @ketrasaArtur warto też sprawdzić u siebie. Miałem podobną sytuację, piekliłem się, reklamowałem, poprawiali trochę ale dalej nie było dobrze. W końcu monter u mnie na miejscu zdiagnozował plagę gryzoni...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Liczba sekund z błędami ES i SES

@j131 @ketrasaArtur  to jest forumowicz którego niedawno przeszkoliliśmy w budowie i analizie problemów z siecią....problemem ( o ile mnie pamięć nie mylić) są stare kable i brak możliwości manewru na nich...był problem z portem czy jakoś tak...przez dłuższy czas działało w miarę stabilnie, ale dobre widać się skończyło. Już wcześniej walczyliśmy z błędami na linii i one niestety zostały. Taki widać urok ...reklamować trzeba, ale czasem nie ma na co przebudować, bo całe kable do kitu. Sugeruje jak zawsze naradę z monterem rejonowym . On wie najwięcej. Może coś dobudowali czy się coś zwolniło w międzyczasie? Warto go poprosić o pomoc i przyjrzenie się jeszcze raz linii. I tyle wyjaśnień 

P.S. przepraszam za masło maślane w poprzedniej wypowiedzi, bo pisałem na kolanie i na smartfonie w deszczu. Chodziło głównie o to, że błędy jeśli nie powodują utraty synchronizacji czy sesji nie są dla samego netu tak zauważalne. Można z tym żyć


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Liczba sekund z błędami ES i SES

@MarekspawaczTak sobie kombinuję...Dawniej w modemie była wykazywana liczba błędów CRC (pochodzących z linii) i błędy FEC (pozostałe, między innymi z transmisji i sprzętu po obu stronach). Można było na podstawie menu modemu określić miejsce ich powstawania. Teraz są wykazywane tylko sekundy w których została wykonana korekcja "jakichś" błędów. To dość mało precyzyjne i miarodajne...

To tak jakby wszystkie problemy wrzucić do jednego worka i wyciągnąć średnią statystyczną. Nie twierdzę, że to nie pokazuje, że jest jakiś problem, ale nie musi być koniecznie związany z linią. Gdyby szło wykazać na innym modemie, że nie są to błędy CRC, to byłoby wiadomo, że nie ma co męczyć montera o sprawdzenie linii. Taka moja hipoteza.

Jeśli masz w domu inny modem, podepnij na chwilę i sprawdź czy generowane są błędy liniowe CRC. W modemach TP-link czy D-link takie parametry są dostępne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Liczba sekund z błędami ES i SES

Wychodząc naprzeciw własnym oczekiwaniom zgłosiłem pomysła i zapraszam do 👍

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/menu-FB/idi-p/263706


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Liczba sekund z błędami ES i SES

Właśnie podłączyłem do liveboxa d-link dwr118(bez portu adsl) i je zrestartowałem. Liczba sekund z błędami ES i SES póki co zerowa. Możliwe, że te błędy pojawiały się przez mój kabel od modemu do komputera? Modem mam podpięty bezposrednio pod filter/rozdzielacz na telefon i internet


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93Możliwe. Ważne jest ile błędów towarzyszy sesji  na modemie . Jeśli zero, to ok. Obserwuj przyrost w czasie. Czy dobrze przeczytałem "Liveboxa"??