Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liczba sekund z błędami ES i SES


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Liczba sekund z błędami ES i SES

@agat13 W domu korzystam z internetu stacjonarnego(neostrady) i mobilnego T-Mobile. 
Liveboxa mam podłączonego tylko do komputera(wifi wyłączone), a do internetu z tmobile mam podlaczonego tego d-linka jako hotspot. Nie wiem czy głupieje, ale właśnie gdy podłączam kabel od internetu mobilnego do tego d-linka to liczba błędów ES i SES leci ostro do przodu. Czy jest to wogole mozliwe? te kable nie są ze sobą połączone w zaden sposób.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93Jeśli urządzenia nie leżą jedno na drugim to nie. Bezpośrednie sąsiedztwo może mieć znaczenie, ale przecież wystarczy odsunąć modem mobilny w inne miejsce i sprawdzić to samo. Czy kiedyś łaczyłeś d-linka z liveboxem przez wifi i czy na 100% wifi w LB jest wyłączone?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93  ogólnie to tego liveboxa przydałoby się wymienić na funboxa, czyż nie? @agat13 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Liczba sekund z błędami ES i SES

@slav72Oczywiście, dlatego zapytałem w poprzednim poście czy to aby nie literówka i modem na 100% to livebox 2.0?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Liczba sekund z błędami ES i SES

@agat13 Dobrze przeczytałeś. 
Ten d-link lezy na kablu od liveboxa do komputera. 
Chyba problem znaleziony.


Screenshot_2.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93Zgłoś wadliwe dziąłnie LB i zapytaj się o możliwość wymiany na Funboxa 2.0. Stabilniejszy i nowocześniejszy sprzęt. Oddziel te instalacje jak najdalej od siebie i porób testy w czasie. jeśli to wina kabla-masz rozwiązanie. Jeśli nie, wymień modem i wróć do testów


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 25
  • 0

Liczba sekund z błędami ES i SES

@agat13 Zależy mi głównie na stabilnym działaniu internetu przez najbliższy miesiąc do czasu aż przejdę na światłowód. Nie wiem czy jest sens starać się o tego funboxa. Będę się starał monitorować jakość połączenia. Na tę chwilę wszystko wydaje się być w porządku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93Czego Ci życzę jak i szybkiego przejścia na FTTH i to bezboleśnie...Temat jakby "zaleczony", ale grunt, aby infekcja nie wróciła 🙂 Najważniejsze, że nie były to błędy liniowe...tylko abstrakcyjne (co wyjaśniłem w przydługim poście wyżej)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93 skoro za miesiąc przechodzisz na światełko, to faktycznie nie ma sensu starać się o nowy modem do dotychczasowej usługi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53588
  • 622

Liczba sekund z błędami ES i SES

@mrpablo93 Jak działa? Bo przyznam, że zaciekawiło mnie to..