Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koniec umowy na neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Koniec umowy na neostrada

Witam za 2 msc kończy mi się umowa na neostrada, obecnie płace 69zl bo opłacam utrzymanie lini, w netii nie ma takiej opłaty i płaciłbym 49,99, pytanie czy warto przenosić się do netii na lini Orange? Druga sprawa ze 2 lata temu miałem prędkość Ok 9mb/s a obecnie z msc na msc zrobiło się 2mb/s i mi się to nie podoba...problem zgłaszany ale olewany.

 

trzeci4 pytanie, mam router linksys wag200g 10lat ma, czy warto zmienić na nowszy? Przykładowo chciałbym t-link archer d9, 3 anteny itp czy wpłynie taka wymiana na plus? Obecnie mam podłączonych jakieś 17urządzeń(dekodery, smart tv,iphony,iPady itp)

IMG_0105.PNG

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Koniec umowy na neostrada


Glorusek napisał(-a):

Byli dziś technicy i okazało się ze według nich mój stary router linksys wag200g lepiej pracuje od tplink archer d2 który kupiłem, co teraz rzeczywisciemoga mieć racje bo wydałem kase i co zrobię teraz?

 

 


@Glorusek Wiec miałem racje co do router linksys wag200g,a tp-link możesz sprzedać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
Anonim

Nie dotyczy

Koniec umowy na neostrada

A po co zmieniać ten router linksys wag200gEmotikon: Bardzo szczęśliwy na coś innego, lepszego nie widziałem od tego do ADSL.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy na neostrada

Kilka pytań:
1) cena w netii dotyczy BSA, LLU pełne czy LLU współdzielone na łączu Orange? czy bezpośrednio miedź lub światło na łączu netii?
2) co do routera - czy jest sprawny? czy brakuje Ci jakiejś funkcjonalności?
3) jaką otrzymujesz informację zwrotną na zgłoszenia problemów z neostradą?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Koniec umowy na neostrada

Dzieki za od-. Co do pytania o łącze to nie wie znam się, jest to kabel co prawda wymieniony był 3 lata temu ale nie jest to światłowód bo u mnie nie prowadzili... max 10mb/s może na tym lecieć.(neo mam od 15 lat, z przerwami na netie)

mialem te 9mb/s realnie ale w tym roku z msc na msc coraz gorzej to działa. Póki co zgłosiłem 2 raz za 1 razem niby dzwonili ze poprawili ale nie na długo to podziałało.

 

a co do routera to w sumie nie potrzebuje nowych funkcji ale myslalem ze po prostu na prawie 20 urządzeń 3 anteny i lepszy sprzęt ze będzie to sprawniej działało? Jeśli się myśle to pozostanę przy swoim 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy na neostrada

Jeśli nie ustalisz co jest przyczyną i jaka technologia, to poza ceną różnic może nie być. Z opisu sugeruję, że netia nie ma własnych łącz u Ciebie. Więc jeśli chodzi o usługi na kablach Orange to:
- w przypadku BSA - jakościowo różnicy nie odczujesz
- w przypadku obu rodzajów LLU - jeśli przyczyny są po stronie jakości kabli lub odległości od centrali - różnica będzie minimalna; jeśli przyczyny są dalej niż centrala - to odczujesz dużą różnicę na plus w większości przypadków.

Jaka technologia możesz sprawdzić albo na infolinii netii lub u sprzedawcy (jeśli masz jakiś BOK Netii w pobliżu).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Koniec umowy na neostrada

Po wysłaniu wypowiedzenia można negocjować cenę czy są sztywne takie jak na www?

Anonim

Nie dotyczy

Koniec umowy na neostrada

@Glorusek Zobacz to co mówi on temat tego routera

Nie mam mozliwości negocjować ceny. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy na neostrada

Opłata za neostradę jest sztywna i regulowana przez UKE. Możesz co najwyżej dostać gadżet niekiedy lub zniżkę na usługi mobilne.
Anonim

Nie dotyczy

Koniec umowy na neostrada

@Glorusek  wag200g to już historyczny router działać będzie, ale trochę gorzej od współczesnych niema Bitswapa to jest już na początku dyskwalifikacja. Na obrazku widać, że ten internet to ma malutką prędkość, mobilny byłby szybszy.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Koniec umowy na neostrada

malutko mam  teraz, wcześniej miałem spokojnie 7-9mb/s ale zacząłem oglądać netflixa w hd, Inni domownicy tez YouTube, gry itp i wtedy zauważyłem ze prędkość spada z msc na msc.

 

to co z tym routerem wymieniać? Interesuje mnie t-link archer d9  ale nie wiem czy to coś daje zmiana czy nie, mam 3 iPady, 7 smartfonów, 4x dekodery, smart tv, 3x PC wszystko to naraz podłączone może za tłoczno na 1 antenie?

 

co do internetu mobilnego to czekam aż nie będzie limitów transferu i ogólnie technologia się bardziej rozwinie