Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

Witam,

Mam pytania dotyczące światłowodu Orange. Zastanawiam się nad przeniesieniem do Orange.

Chciałbym uzyskać informację na temat kilku kwestii:

1. Czy w Orange w światłowodzie 1 Gb jest możliwe korzystanie z IPv4. Niestety po IPv6 mam problem żeby połączyć się z VPN w firmie.

2. Czy jest możliwość skonfigurowania routera od Orange jako mostu/jako przeźroczystego routera i podpięcie swojego routera?

3. Czy jeśli nie ma możliwości wpięcia swojego routera to czy na routerze od dostawcy jest możliwość konfiguracji VPN aby łączyć się z siecią z poza miejsca zamieszkania?

4. Czy jest problem z konfiguracja DDNS do skonfigurowania Qnapa?  

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1  1, tak

2, nie 

3 jeśli zamówisz zewnętrzny ONT przy instalacji, to go dostaniesz, a wtedy instaluj swój odpowiedni router 

4 nie

O podłączaniu własnego sprzętu i warunkach jakie musi spełniać napisano wiele mądrych rzeczy na forum...warto poczytać 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1  1, tak

2, nie 

3 jeśli zamówisz zewnętrzny ONT przy instalacji, to go dostaniesz, a wtedy instaluj swój odpowiedni router 

4 nie

O podłączaniu własnego sprzętu i warunkach jakie musi spełniać napisano wiele mądrych rzeczy na forum...warto poczytać 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Informacje dotyczące światłowodu

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy przy podpisaniu umowy internet plus TV też mogę dostać ONT żeby wpiąć swój router?

Czy mogę prosić o jakiegoś linka gdzie są zebrane informację o routerze który można podpiąć? 

Ja aktualnie mam teraz ASUSA RT-AX88U czy on się nada?

Będę pewnie z czasem chciał zmienić na Asusa ROG Rapture GT-BE98

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55140
  • 655

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1  ONT dostaniesz w każdej opcji usługi. To tylko konwerter i jak dobrze uzasadniać potrzebę, technik go zamontuje, ale tylko podczas instalacji. Później to raczej nieosiągalne.

Z IPTV się pomeczysz i do tego jest potrzebny router, który obsługuje VLAN i dość nieoczywista konfiguracja. 

Nikt nie zagwarantuje, że zadziała.

Musisz przeczytać wiele wątków o TV we własnym routerze i wyszukać co o tym modelu na forum było pisane 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5683
  • 23054
  • 197

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange


@grzegorzkrk1napisał(-a)

...

 czy na routerze od dostawcy jest możliwość konfiguracji VPN aby łączyć się z siecią z poza miejsca zamieszkania?

...


Nie, na ruterze od dostawcy nie ma żadnego serwera VPN. Natomiast jeśli się go odpowiednio skonfiguruje, to można się z zewnątrz połączyć z serwerem VPN postawionym w LAN. Natomiast do łączenia się z zewnętrznym VPN z poziomu LAN wystarcza domyślna konfiguracja rutera od dostawcy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

Mam jeszcze jedno pytanie. Coraz bardziej przekonuje się do tego aby zmienić już teraz swojego aktualnego dostawce na światłowód od Orange. Mam pytanie czy możecie polecić jakiś router który bez problemu obsłuży internet i TV. Chodzi mi o sprzęt przyszłościowy z WiFi 7 portem 10 Gb/s. Czy jest jakiś router na którym można bez problemów skonfigurować TV i internet?

Myślałem nad wymianą swojego aktualnego routera na ASUS ROG Rapture GT-BE98 ale wiem że są problemy. Tera jeszcze pod uwagę wziąłem Tp-Link Archer Be800 ale to rozwiązania raczej pod sam internet bez TV

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1853
  • 8973
  • 75

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

@grzegorzkrk1 Po co Tobie port 10 Gbps skoro nie dostaniesz ONT do oferty ponad 1 Gbps?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Kilka pytań dotyczących światłowodu Orange

Dzisiaj rozmawiałem z Panią na infolinii Orange i mówiła że jeśli będzie potrzeba to zamontują. (chyba że nie wie co mówi )