Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

Witam, Ostatnio u mnie zwiększyła się prędkość dostępnego internetu W orange z max 600/100 na 900/100. Są to łacza Inea POPC. Taka inforamcja dla tych którzy mieli może podobną sytuację i liczyli na to że w końcu to kiedyś nastąpi 😉

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13845
  • 56949
  • 684

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

@Nesco94  kiedy zakończył się proces POPC? Może uwolnili prędkość po okresie karencji dla operatorów? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć


@agat13napisał(-a)

@Nesco94  kiedy zakończył się proces POPC? Może uwolnili prędkość po okresie karencji dla operatorów? 


Nie wiem, światłowód u nas jest dostępny od jakiś dwóch lat i od razu wziąłem od Orange 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13845
  • 56949
  • 684

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

@Nesco94  ciekawe co INEA na to. Zweryfikuj Swój adres na  stronach zasięgu obu operatorów....

Może INEA ma wyższe opcje prędkości w tym rejonie i dlatego powiększyła i innym operatorom max prędkości? 

Może warto znaleźć jakąś prawidłowość w postępowaniu właściciela sieci?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

INEA ma od początku 1Gbit/1Gbit symetryczne łącze czyli lepiej w teorii od Orange. Mam jednak sporo usług w Orange i chciałem mieć już wszystko u jednego operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13845
  • 56949
  • 684

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

@Nesco94  a teraz? Oferta się nie zmieniła?


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2625
  • 10810
  • 99

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

Cześć @Nesco94 

Dla zainteresowanych w mojej miejscowości też została zwiększona  prędkość dostępnego internetu światłowodowego na sieci Tauron w ramach projektu POPC z 600mb/s do 900mb/s  pobierania i do 300 mb/s wysyłania z 50mb/s.

Inicjatywa Tauron w ramach POPC obejmowała 3 regiony: dolnośląski, śląski i małopolski

W tym linku można sprawdzić jaki obszar objęto w ramach POPC Tauron https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/zasieg-sieci

Jeśli ktoś posiada Orange Światłowód na sieci Tauronu to zachęcam sprawdzić na mapie zasięgu Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu swoją miejscowość czy przypadkiem nie zwiększyła się prędkość internetu

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19293
  • 55752
  • 757

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

@Nesco94 pytanie, jakie umowy są między operatorskie. Orange nigdy nie świadczył usługi na łączach innych operatorów większej niż 1Gbit/s j zawsze asymetryczne.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

Ogólnie to każdy operator oferował tutaj 1Gbit , tylko Orange miało 600 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13845
  • 56949
  • 684

Światłowód Orange na POPC większa prędkosć

@Nesco94  samo to daje do myślenia, że widać nie sieć ( przynajmniej nie jest najważniejsza, choć czasem ogranicza i nie ma co z tym zrobić) a umowy miedzyoperatorskie rządzą prawami zakresu usług. I tyle by było..