Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będzie Światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Witam.

 

Z racji tego że czekam i nie tylko ja a 63 osoby z mojego budynku na podłączenie światłowodu, chciał bym się dowiedzieć kiedy to nastąpi a mianowicie: po rozmowach z zarządzcą budynku światłowód miał być podłączony już rok temu... Podwykonawcy przyjeżdżają akceptują plany ale tego nie wykonują!! Zarządca nie ma pojęcia czemu i sam też czeka na realizację. Tylko ile można czekać? Podwykonawcy aż tak lecą sobie w kulki? Wszystkie budynki do o koła mają światło tylko nasz nie ma! A w dodatku to centrum miasta... Sam zarządca jest zbulwersowany faktem że podwykonawca przyjeżdża ugaduje się ustala wszystko, dogadują terminy a nie wywiązują się z tego i nie odpowiadają 😕 było 4 podwykonawców i żaden nie wywiązał się z umowy!! To jest jakaś paranoja! Czekać na światło 1,5roku i nie mieć tego założonego gdzie blok obok dosłownie 10 metrów w lewo jest, tak samo w prawo... 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy będzie Światłowód?

@Danielo1 No i prawdopodobnie mamy odpowiedź. Jeżeli stawiacie takie warunki, to nic dziwnego, że jest taka obsuwa. Policz sobie jakie to koszta i ile pracy(co też przekłada się na koszta)...

a)rozbiórka

b)instalacja

c)odtworzenie stanu pierwotnego

Nikt niestety nie robi nic za darmo...Operator również liczy sobie stopę zwrotu z inwestycji.

Jeżeli podwykonawca liczy koszt inwestycji, przekazuje to do operatora i operator decyduje. Widocznie się nie opłaca.

Czy te 63 mieszkania, to osoby chętne 100% na internet czy liczba lokali w bloku?

Jeżeli liczba lokali w bloku, to założę się na 100%, że chętnych będzie może 10 osób i to w przeciągu kilku miesięcy/ 1 roku od oddania inwestycji.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Kolego Danielo, u mnie już też od roku miał być lada chwilę, na dziś doradca w salonie pokazuje termin w ich systemie, że za 2 m-ce będzie (za 2 m-ce kończy mi się umowa). Jak bym chciał zlecić usługe przez internet to nie ma problemu - w systemie już światłowód jest 🙂 Rok temu zapewniali że już podłączają, jak przenosiłem usługi. Czekam i płacę a nie mogę korzystać. Dziadostwo i tyle. Kręcą się jedynie ludki od światłowodu co jakiś czas na ulicy i nic z tego nie wynika.

Zapisz się do nich na kolejkę to jak za komuny na telefon !!!


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy będzie Światłowód?

@Danielo1 To wszystko nie jest takie proste i rozumiem zbulwersowanie, ale po drodze mogą być przeszkody natury technicznej np. uszkodzona/niedrożna kanalizacja, której nie można w prosty sposób udrożnić. Czasami zdarza się to pod jedniami lub w innych, nierozbieralnych miejscach.

Anonim

Nie dotyczy

Kiedy będzie Światłowód?

Gdybym miał innego operatora to brałbym każdy inny oprócz Orange światłowód to najgorszy internet.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Jeśli było by tak jak mówisz to pozostałość ulicy nie miała by założonego światła... Dowiadywałem się i wszystko jest sprawne bo wymieniali rok wcześniej kable w studzienkach i je czyścili specjalnie pod to... Więc myślisz się i wina leży głównie od strony podwykonawcy nie mówię tu o Orange choć lekka wina też jest z ich strony z powodu tego że zlecają założenie firmie która nie umie się wywiązać z założonego planu. A minus taki że centrum miasta a ja mam max do 10mb/s haha, w telefonie mam 21mb/s i stałe... A lte nie opłaca się brać na centrum bo nadajnik za daleko i zapchany. Wszystko było sprawdzane, także czekam nadal ale oczekuję konkretnej odp kiedy będzie a nie co jest winą nie założenia bo wszystko jest ok. Heh masakra poprostu masakra mamy 21 wiek a jeden blok na 8 w tej samej ulicy nie może dostać światła od 1,5 roku przez podwykonawców... Jak Tu się nie zdenerwować ehhh... Nie profesjonalne zachowanie i tyle. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Owszem wziął bym innego operatora jak by była możliwość ale, Netia max 20mb/s UPC nie ma, INEA nie ma, MOIKO nie ma kabla a za małe zainteresowanie, Multimedia nie ma internetu. Zostaje Orange ze względu na to że mają założyć to światło, miałem na starym mieszkaniu 100 i byłem mega zadowolony więc czekam cierpliwie, ale chyba się nie doczekam... Raczej prędzej kopne w kalndarz... 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Napiszę tak, Orange jak by się interesowało na 100%danym lokalem to zrobiło by wszystko aby podłączyć internet ale widać 63 osoby z bloku to dla nich za mało, gdzie blok obok ma max 10 osób ich internet....

Człowiek prędzej się wyprowadzi nim oni to założą. Ale śmieszne jest to że jeden blok z pośród całej ulicy nie ma światła i to mój... Jak tu się nie wkurzać ol

Oczywiście nikt nic nie wie... Jak wielka korporacja i nic nie wiedzą no hahahaha hahaha pokazuję to tylko poziom tego jak patrzą na kasę a nie na klienta, klientów... Masakra...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy będzie Światłowód?

A administrator budynku nie robi problemów?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Jak by robił to bym wiedział na ten temat, ale aktualnie administrator mieszka pod nr5 obok mnie i z nim rozmawiam na bieżąco. Nie wiem może problemem jest to że firma która ma założyć nitke musi rozkuć rząd kafelek pod peszel który ma być wmątowany w ścianę i tak na każdym piętrze, może to jest problem... Bo gdzie nie wejdę na klatkę to rurki są położone bezpośrednio na ścianę, jeszcze nie widziałem nigdzie aby był peszel w ścianie. Stare budownictwo klatka odnowiona temu tak chcę administrator heh, mi się wydaję że to jest problemem dla podwykonawcy ale nie jestem pewien w 100%


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy będzie Światłowód?

@Danielo1 No i prawdopodobnie mamy odpowiedź. Jeżeli stawiacie takie warunki, to nic dziwnego, że jest taka obsuwa. Policz sobie jakie to koszta i ile pracy(co też przekłada się na koszta)...

a)rozbiórka

b)instalacja

c)odtworzenie stanu pierwotnego

Nikt niestety nie robi nic za darmo...Operator również liczy sobie stopę zwrotu z inwestycji.

Jeżeli podwykonawca liczy koszt inwestycji, przekazuje to do operatora i operator decyduje. Widocznie się nie opłaca.

Czy te 63 mieszkania, to osoby chętne 100% na internet czy liczba lokali w bloku?

Jeżeli liczba lokali w bloku, to założę się na 100%, że chętnych będzie może 10 osób i to w przeciągu kilku miesięcy/ 1 roku od oddania inwestycji.