Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będzie Światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

No dokładnie z tym co napisałeś zgadzam się w 100% że problemem jest to wmątowanie peszela w ścianę... Muszę przemówić do rozsądku zarządcy że to nie ma sensu, hymm myślę że z tych 63 mieszkań będzie max tak jak piszesz 10 haha 😬 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

@BORAX tylko czy teraz jest szansa na założenie tego światłowodu? Jeśli dojdę do porozumienia z zarządcą i peszel będzie na zewnątrz. Co trzeba wtedy zrobić? Jak się zgłosić do Orange że jest taka propozycja założenia, czy to wtedy zarządca musi dzwonić do podwykonawcy umówić się z nim na ustalenie warunków założenia i podwykonawca odzywa się do Orange? Znaczy składa ofertę że on to zrobi za takie pieniądze. Jak to teraz ugryźć? Bo zależy mi na tym światełku bardzo, przyda się w końcu 600mb/s albo 1000mb/s do pracy w domu. Hehe 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy będzie Światłowód?

@Danielo1  to zarządca ma kontakt do firm partnerskich i myślę, że po kontakcie firmy partnerskie nakreślą jak to wygląda.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

@BORAX dzięki wielkie dobry człowieku za pomoc ☺️

Temat do zamknięcia. 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8395
  • 53

Kiedy będzie Światłowód?

Cześć @Danielo1, nie praktykujemy zamykania tematów na Nasz Orange 🙂

 

Fajnie, że udało się uzyskać kilka "porad", które mam nadzieję pomogą w kwestii przyśpieszenia realizacji tej inwestycji.

 

Możesz śmiało oznaczyć post jako rozwiązanie, ten który wg. Ciebie rzucił najwięcej światła na sprawę.

 

Powodzenia.

 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

No to teraz dostałem odpowiedź jaki problem mogą sprawiać w blokach.

 

Czy w przypadku ulicy domków jednorodzinnych problemem jest "zbyt mały przychód" bo na danym lokalu jest tylko jeden abonent zamiast np. właśnie 10 czy 20?

A do tego to na firmie podwykonawczej spoczywa obowiązek "przywrócenie do stanu sprzed" - czyt. kostki trzeba zebrać z chodnika, odłożyć w jedno miejsce, pociągnąć światłowód, położyć z powrotem kostki i to tak by wyglądało tak samo jak przed rozkopaniem?

Jeśli chodzi o studzienki to widziałem po obu stronach na drodze prostopadłej [przy których są budowane kolejne osiedla i już na dwóch jest dostęp do 100/300] do mojej.

Planowane roboty były na lipiec-sierpień 2018 - przełożono na czerwiec 2019 [zaraz będę szukał numerów kontaktowych na infolinię by to potwierdzić], ale chcę już teraz wiedzieć jak rozmawiać z sąsiadem, który walczy o wymianę okablowania dla naszej ulicy [od 1999 jak tu mieszkam to się nic nie zmieniło poza zwiększeniem z 1 Mb/s na 10 Mb/s].

 

Z powodu ogromnej ilości osiedli "w około nas" i umiejscowienia naszej ulicy [jesteśmy niżej niż te bloki] jest problem z LTE - musiałbym postawić wysoki maszt by użyć anteny kierunkowej. Drugi problem z internetem mobilnym jest "ograniczenie transferu po przekroczeniu ilości pobranych danych" [powiedzmy sobie szczerze: "bez limitu" to jedna wielka bujda, wynika ona z "chęci udostępnienia takiego samego dostępu dla wszystkich - transfer"].


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kiedy będzie Światłowód?

@Yodzislaw  Odpowiem Ci.

1) W przypadku ulicy domków jednorodzinnych nie tyle jest mały przychód(tym bardziej jak na ulicy jest tylko Orange), ale większe koszta budowy sieci i dużo dłuższy czas zwrotu inwestycji. Myślę jednak, że jeżeli na ulicy jest tylko Orange, to zwrot jest pewniejszy niż w bloku z np.3 operatorami.

2)Dokładnie tak. Firma która wykonuje inwestycję musi zadbać o to wszystko. Oczywiście przy projektach uwzględnia się wszystko i taka firma ma za to płacone.

3) Oczywiście nie wszędzie i nie zawsze, ale całych kabli miedzianych się nie wymienia, co najwyżej usuwa pod miejsce na światłowód. Doprecyzuj co masz na myśli pisząc, że nie wiesz jak z sąsiadem rozmawiać? Problemem w dostępie do większej szybkości raczej nie sąkable, a długość tego kabla od centrali.