Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki kabel?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

Taka ciekawostka.pudełko internetowe.png
Ten kabel ma cztery żyły: czerwoną, niebieską i dwie białe. Do "pudełka" są zamocowane tylko dwie: czerwona i biała. Tak więc nawet gdybym chciała to bym sobie nie poradziła, jak połączyć pięć kolorów z dwoma. 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1797
  • 8716
  • 66

Jaki kabel?

@agat13  Ale to jest CCA. Da radę na zewnątrz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54656
  • 642

Jaki kabel?

@Barbasia To jest właśnie taki sam M-S jak u mnie na fotkach (innych nie było). U mnie z lewego dołu wychodzi kabel biały z żyłami białą i niebieską z karteczką" linia" i wchodzi dokładnie w to samo miejsce co w twoim M-S para biało-czerwona. W dwa zaciski po lewej stronie opisane LINE .

Popatrz na drugie zdjęcie: jak zdejmiesz tą zewnętrzną izolację kabla ethernet, to pary same Ci się rozłożą. 

Są tam 4- biało-niebieska, biało pomarańczowa, biało-zielona i biało-brązowa. Który kolor wybierzesz, nie ma znaczenia, byle to była para (2 żyły skręcone ze sobą wyraźnie). Ja wybrałem biało-niebieską, a pozostałe 3 pary zakręciłem w kółeczka jako niepotrzebne. 

Szczerze? Przedszkolak to zrobi...tak naprawdę łączysz TYLKO 1 parę (2 druty odpięte od M-S) z 1 parą (2 druty obojetne jakich kolorów) z nowego kabla. Te z nowego po drugiej stronie za pomocą pilniczka do paznokci (zapewne masz) podpinasz do M-S w miejsce tych żelowanych ze szklarni- pierwsze 2 dzirki w M-S

@Samotnick To jest LEA- ten mastersplitter (M-S) i właśnie nie powinien być na zewnątrz...dlatego proponuję przenieść go do garażu ze szklarni


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1797
  • 8716
  • 66

Jaki kabel?

@agat13OK, to rozumiem. Chodziło mi o ten przewód LAN z linka. On jest z amelinium, nie pomalujesz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54656
  • 642

Jaki kabel?

@Samotnick No to mnie zaskoczyłeś tą informacją :). Nie widziałem jeszcze UTP-a z żyłami z amelinum...ale jak na tą prowizorkę wystarczy...

  • Żyły kabla wykonane z żyły kabla miedziowanego (CCA).
  • AWG 24 (4*2*0.5mm).
  • Budowa żyły: pojedynczy drut.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2579
  • 9267
  • 46

Jaki kabel?

A to wy chcecie żeby połączyć kabel LAN z kablem telefonicznym i jeszcze na przyłączu? Ale prowizory odwalacie 😄 Będzie awaria, monter przyjedzie i jak to zobaczy to jeszcze kobita będzie płacić za ingerencję w sieć i bezzasadne wezwanie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54656
  • 642

Jaki kabel?

@marder Poczytaj, to jest budowa i jedna wielka prowizorka...Szklarnia, garaż i budynek do remontu. 

To doraźne rozwiązanie, aby modem w szklarni nie stał :). na rozwiązania ostateczne( odtworzenie przyłącza, czy sieć LAN/wifi przyjdzie czas). Tematem przewodnim jest działanie ratownicze, aby działało tam, gdzie na razie musi 🙂

Nie będziemy więc doradzać wyszukania przyłącza przy granicy działki i rekonstrukcji do budynku, który nie nadaje się do użytku...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?

Dziś przyjechał kabel. Podłączyłam i teraz piszę już na przedłużonym kablu, ale jeszcze w foliaku. Skoro internet jest, to zabezpieczę łączenia kabelków i przeciągną przewód do garażu. Jak sie powiedzie, dam znać. Jeśli się nie powiedzie, to info dziś nie dostaniecie. Wówczas wrócę jutro do krótkiego kabla.

Na marginesie - ten przewód, który kupiłam, jest lichy. Żyłki są cieniutkie, że już rozglądałam się za lupą aby zdjąć osłonki. Kruszą się przy skręcaniu - potrzebują kostki, ale aby dobrze przylegała, to na końcu żyłkę zawijam powrotnie, aby była podwójna czyli ciut grubsza. Zobaczymy, czy się nie będzie nic rwało.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54656
  • 642

Jaki kabel?

@Barbasia  mówiłem, przyjedź, dostaniesz....😁


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 199
  • 0

Jaki kabel?


@agat13napisał(-a)

@Barbasia  mówiłem, przyjedź, dostaniesz....😁


Ale kiedy by to byyłooo... A tak mam i już. Oczywiście dzięki Wam, a zwłaszcza Tobie!
Jednak najgorsze, co było, to walka ze 100-metrowym kablem. Jak to blondynka - zostawiłam jeden koniec, pociągnęłam za drugi, tak w uproszczeniu mówiąc. Czy ktoś z Was rozwijał kiedyś w pojedynkę 100 metrowy kabel poskręcany w sznury? :))