Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Jak w temacie. płace za 300mb/s orange nie wywiązuje sie z umowy i nawet minimalnych 100mb/s zawartych w umowie nie mam. sprawe wysłałem do uokik . ostatecznoscią bedzie rozwiązanie umowy na mocy &7.2 jednak to wiaze sie z szukaiem innego operatora czego mi sie niechce. ale jak bedzie trzeba to to zrobie.


SPEED TEST.PNG

22 ODPOW. 22

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jak zmusić orange to wywiązania sie z umowy

Witam,zgłaszałaś do techników Orange że jest brak wykupionej prędkości?     


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Jak zmusić orange to wywiązania sie z umowy

masakra napisalismy reklamacje a odp ze predkosc według orange jest wystarczajaca. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Jak zmusić orange to wywiązania sie z umowy

ok. czy twój komputer ma odpowiednią kartę sieciową do odbioru 300mb/s ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Jak zmusić orange to wywiązania sie z umowy

Zrób pomiar certyfikowany na speedtest pro https://pro.speedtest.pl

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Szczerze? Nie trzeba zmuszać. Jeśli pomiar jest wykonywany prawidłowo (po eth, z wyłączonym wifi i pustymi pozostałymi portami switcha) nikt (a tym bardziej Orange) łaski Ci nie robi. Masz dowód i na podstawie tego pomiaru (najlepiej wykonanego na kilku komputerach dla porównania) technik musi zareagować na reklamację. Fakt, najtrudniej zmusić go do przyjścia, ale i na to są sposoby. Możesz wykonać pomiar certyfikowany, a od tego już nie ma odwołania. Ważne, abys sprawdził wcześniej możliwości karty sieciowej. Sam spotkałem się ostatnio z pomiarem na poziomie 400Mb/sek na gigowej karcie eth i na usłudze 600Mb/sek. Wtedy nie miałem czasu, ale pogrzebałem w ustawieniach i chyba znalazłem słaby punkt (muszę przeprowadzić test na FTTH, którego nie mam niestety w domu)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Obecnie nie ma czegoś takiego jak pomiar prawidłowy czy nie. Raport certyfikowany ze speedtestu pro jest jedyną podstawą do reklamacji. Wtedy wszystko jest sprawdzane przez aplikację.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

Prawidłowy, miałem na myśli to, co wyżej opisałem. Na 3 kompach ciężko jest robić certyfikowane, a przecież chodzi o prostotę w testach...Swoją drogą ciekawe czy takie certyfikowane wykonują diagnostykę karty sieciowej i jej ograniczeń (zapomniałem już, bo dawno robiłem takie testy)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Jak zmusić orange do wywiązania sie z umowy?

@Kasia1964Jesteś w stanie podać szczegóły połączenia Twojego komputera z FunBox-em? Jeśli masz Windows 10, to:

kliknij prawym klawiszem na ikonce sieci na pasku w prawym dolnym roku ekranu

Otwórz ustawienia sieci i internetu > Stan > Wyświetl właściwości sieci

na dole okienka jest przycisk Kopiuj (lub zrób zrzut ekranu)

wklej tutaj właściwości Twojego połączenia, jeśli nie wiesz co wybrać, to wklej wszystko.