Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

Witam, właśnie zamówiłem Orange Światłowód i chciał bym się dowiedzieć jak wygląda instalacja?

33 ODPOW. 33

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@n1xX różnie, zależy od tego czy w rejonie są instalacje ziemne czy napowietrzne. Jeśli ziemne, to nie ma słupów i są takie małe słupku a ekipy kopia dziury do posesji. Jeśli są słupy, to od najbliższego że skrzynka na takim krzyżaku z zapasem kabla będą podwieszać do domu...

Odpowiedź, a my Dale powiemy co i jak 

Instalacja będzie zakończona gniazdem ftth i najlepiej, aby dochodziła do centralnego punktu domu, gdzie usługi będą najbardziej potrzebne są będzie stał dekoder telewizji IPTV. Jeśli masz sieć LAN to modem można ustawić w punkcie zejścia kabli z całego domu..to da mobilność. Wszystko jednak wymaga dokładnego zaplanowane a i pomiarów

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@n1xX tu masz przykładowy filmik z montażem światłowodu i tv:

https://m.youtube.com/watch?v=DQV65oH4phI&feature=youtu.be


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@agat13 no ja własnie mam obok domu słup na ktorym wisi taka mała skrzynka od orange jest owinienta kablem czyli poprostu oni podłańczja się do tej skrzyneczki i do domu? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@n1xX skoro masz słup ze skrzyneczką i linią napowietrzną, to najprawdopodobniej będzie podłączenie napowietrzne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@n1xX ekipa z niego się właśnie podwiesić do Twojego domu zgodnie z Twoimi zaleceniami i własnymi normami. Wejdzie przez elewacje do środka i założy gniazdo FTTH. Trasę możesz z nimi ustalić, aby i oni i Ty byli zadowoleni 

 Co doradzę? Jeśli masz możliwość kopania w ogrodzie warto pomyśleć nad przyłączem ziemnym w rurze HDPE. Poddaj pomysł, jeśli nie chcesz podwieszki,sieć masz w garażu lub na parterze lub tak po prostu prościej..wtedy ze słupa schodzą do ziemi i zakopują kabel w rurze, ale to wszystko kwestia ustaleń

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 53
  • 0

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@ketrasaArtur  chodzi mi o to czy oni będą wieszać nową skrzynke czy podłączą się do tej ktora wisi?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12930
  • 53137
  • 616

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@n1xX ta skrzynka to OPP i podłącza się do niej. Pamiętaj, że to Twój dom i masz prawo decydować o przebiegu instalacji


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym


@n1xXnapisał(-a)

@ketrasaArtur  chodzi mi o to czy oni będą wieszać nową skrzynke czy podłączą się do tej ktora wisi?


@n1xX Po pierwsze zależy co to za skrzynka i co za kable. Zrób zdjęcie. To mogą być stare kable miedziane i głowica rozdzielcza w skrzynce. 

Po drugie jeśli była budowana na twojej ulicy sieć światłowodowa to raczej byś widział ekipę ludzi i auta. Takie prace nie trwają kilka godzin tylko kilka dni.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Jak wygłąda instalacja Światłowodu w domu jednorodzinnym

@marder w postach w tym wątku https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Problem-pod%C5%82%C4%85cz... @n1xX napisał że sąsiedzi z drugiej połowy domu mają światłowód, po drugie ma już umówionego technika do podłączenia.