Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MAX transfer neostrada


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

MAX transfer neostrada

Witam czy to normalnie z godne z umową że ORANGE blokuje sprzętowo max transfer w stronę użytkownika ?? aktualnie zblokowane z 80 na 50mbps

19 ODPOW. 19

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

MAX transfer neostrada

@MastaMarii  skąd przypuszczenie że Orange blokuje Ci transfer? W umowie masz zapewne napisane do 80 Mb/s czyli te 50 Mb/s jest ok - poczytaj warunki umowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

MAX transfer neostrada

wchodząc w ustawienia rutera mamy nadane takie właśnie dane na temat naszego łącza, i jasno widnieje tam informacja o przepustowości łącza na 53/54mbps co daje 5mB

 

w umowie wiem ze jest napisane DO 80 ale nie powinno to sie odbywać na zasadzie sprzętowej blokady. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

MAX transfer neostrada

@MastaMarii na 100% nie masz żadnej blokady. Transfer/ synchronizację z centralą przy VDSL determinuje TYLKO długość linii i jej parametry dynamiczne. Max  to 1,2 km długości. Jeśli masz 50Mb/ sek to znaczy, że łącze miedziane do centrali ma długość ok 800m. W menu modemu jest to wyraźnie pokazane w zakładce DSL.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

MAX transfer neostrada

rozumie, aktualnie nie mam jak sprawdzić parametrów łącza, zastanawiające jest to ze w  momencie podłączenia linia wskazywała na przepustowość większa jak 80mbps ( cos około 92 wyszło z testów ) dopiero po około 2-3 miesiącach zostało to ograniczone, początkowo do 60 a następnie do 50 co łatwo zauważyć pobierając jakikolwiek plik 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

MAX transfer neostrada

@MastaMarii od momentu zainstalowania łącza zadziałała tzw stabilizacja czyli dostosowanie prędkości do max wydolności i parametrów łącza. Pokaż obecnego screena, pomożemy ocenić co i jak


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

MAX transfer neostrada

@agat13  całkowita racja ze stabilizacją - to działa nie tylko na miedzi, przykład z mojego podwórka co prawda mam światełko i przechodziłem ze 100 Mb na 600 Mb, pierwsze 2 dni 300 Mb do 500 Mb, później wskoczyło na prawie 800 Mb i tak było jakieś 3 tygodnie, a teraz 570-640 Mb tak się buja - czyli prędkość została dostosowana do warunków umowy i to tyle mojej opowieści na temat 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53225
  • 617

MAX transfer neostrada

@slav72 no to mnie zaskoczyło to skakanie na ftth i myślę, że że stabilizacja taka jak na miedzi nie ma nic wspólnego. Po prostu obciążenie węzłów i niepowtarzalność warunków pomiarowych na serwerze...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

MAX transfer neostrada

@agat13  Ty jesteś bardziej "obcykany" w tych sprawach więc jest tak jak mówisz, a przy okazji tego wątku postanowiłem posprawdzać swoje łącze i odpukać się nie "buja" na razie stabilne stoi na 667 Mb oby tak dalej 😄

Edit.

Zresztą jest to taka szybkość że nawet gdy się "buja" ja tego nie odczuwam 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

MAX transfer neostrada

MastaMarii_0-1617215790559.png

zakładka DSL z tej chwili