Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak ugryźć światłowód?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak ugryźć światłowód?

Witam i jeszcze mam pytanie - gdzie zgłosić aby Orange ruszyło tyłek i wreszcie ten światłowód doprowadziło?

 

Ja mieszkam w domku jednorodzinnym tak jak na tej mapie zaznaczony punkt na czerwono:

światło.JPG

 

Na pomarańczowo jest zaznaczona skrzynia z światłowodem. To jest adres Samarytanka 3 (blok). Odległość w linii prostej to jest jakieś 300 metrów. Wzdłuż ulicy to będzie ciut więcej.

 

Co zrobić aby zachęcić Orange żeby to światełko poprowadziło?

 

Doprowadzili nawet do szkoły, która też jest niedaleko domu:

szkola.JPG 

zaznaczone jako Plac zabaw Orlik.

 

To jest naprawę blisko.

 

Jednak mieszkańców domków sobie olewają.

15 ODPOW. 15

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Jak ugryźć światłowód?

@gilban  o prośbę lub dołączenie do projektu  należy pismo kierować na

Adres do korespondencji

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice
w piśmie możesz dodać podpisy  mieszkających koło siebie chętnych sąsiadów na światłowód  co może pomóc w projekcie światłowodu 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Jak ugryźć światłowód?

@gilban Możesz też wypełnić formularz.

 

https://www.orange.pl/view/sfh


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak ugryźć światłowód?

Ten formularz to już wypełniałem dawno temu. Wypełniał też już mój szwagier który nade mną mieszka, i przez telefon to robiłem i w salonie i cisza, jak makiem zasiał. Zero odzewu. Tylko ten fikcyjny (papierkowy VDSL) zaproponowali ostatnio.

 

Konkretnie na tej stronie formularz wypełniałem: https://oferty.orange.pl/internet/

Anonim

Nie dotyczy

Jak ugryźć światłowód?

Nic nie zrobisz, musisz czekać na popc.

 

Ja też walczyłem przez kilka lat i nic to nie dawało, dopiero teraz jestem na liście popc2 i do 30 wrzesnia powinieniem mieć światło 😕

Anonim

Nie dotyczy

Jak ugryźć światłowód?

Ewentualnie mozesz zrobić zbiórkę na większą ilość domków i wysłać do orange, i masowa akcja zgłaszania popytu na wyszukiwarce uke


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak ugryźć światłowód?

Teraz kiedy Orange zmniejszy inwestowanie w FTTH (tak poinformowali), to z domkami jednorodzinnymi jeszcze gorzej będzie, bo gorzej taka inwestycja im się zwraca. Już w sumie zrobiłeś wszystko co mogłeś i musisz tylko czekać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak ugryźć światłowód?

Tak naprawdę to dla mnie jest bez znaczenia kto ten światłowód doprowadzi. Ważne żeby wreszcie ktoś to uczynił. Szkoda że nie ma jakiś przepisów ogólnopolskich zachęcających firmy do inwestowania w szybki internet w w domkach jednorodzinnych również. Żeby w tym celu od górnie nie pobierano od takich inwestorów opłat za zajęcie pasa drogi. Żeby również w miastach do tego celu mogli wykorzystywać fundusze unijne, nie tylko na wsiach. Bo ci co sobie ten chory przepis wymyślili zapomnieli że w miastach są nie tylko bloki, ale są też domki i że tym ludziom też się należy szybki Internet. A tak władza dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Tak samo jak i operatorzy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak ugryźć światłowód?

W pobliżu Ciebie jest infrastruktura Aster City (obecnie UPC). Próbowałeś tam uderzyć? czy zależy Ci koniecznie na światłowodzie a koncentryk odpada?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jak ugryźć światłowód?

Wiem, że jest. Biegnie wzdłuż mojego płotu. Chodziłem do nich, prosiłem, dzwoniłem i zero odpowiedzi. Olewka totalna. Szwagier też im to mówił. Wszyscy, mają wszystko gdzieś. Bo nie ma miejsca gdzie można iść i się poskarżyć.

 

UKE niby jest ale pomóc też nie chce. Mówią że nikogo do niczego zmusić nie można.