Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

Witam,

Posiadam w tej chwili umowę z Orange na światłowód na czas nieokreślony. Mieszkam w bloku i chciałbym przenieść internet do Nju. Czy jest taka możliwość? Na infolinii jakiś czas temu dostałem odpowiedź, że musiałbym wypowiedzieć umowę z Orange i wtedy "być może" będzie możliwość zawarcia umowy z nju gdyż teraz mój adres w Nju wyświetla się jako niedostępny. Dodatkowo w Orange dostałem informację, że będzie mnie obowiązywał okres karencji, jednak nie wiadomo ile czasu potrwa. Chciałbym przejść do nju bo tam jest tańszy światłowód i zamiast 73,97zł miesięcznie płaciłbym 49 zł co dla mnie jest dużą oszczędnością. Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13356
  • 54761
  • 647

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 Sama porada o zdjęcie jednej usługi i założenie drugiej jest z gruntu słuszna, ale dodatkowym aspektem jest to, czy Nju może świadczyć światłowód na twoim adresie. To, że zasoby ma tam Orange nie jest jednoznaczne z faktem, że i Nju tam dasz radę założyć. Są różne uwarunkowania samego Nju jak i właścicieli sieci, na której Orange może zakładać swoje usługi. Nju ma ograniczony zakres zasięgu...i to bardzo.

Może okazać się, że zdejmiesz Orange i nie założysz Nju (dla firmy to mniejszy zysk)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53549
  • 733

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 w nju światłowód umowę na świadczenie usługi internetowej zawierasz w aplikacji, więc będzie konieczność wypowiedzenia wcześniejszej umowy przed zawarciem nowej.

Pamiętaj tylko, że nju światłowód jest dostępny tylko w wybranych lokalizacjach i tylko na łączach Orange. Trzeba dobrze rozeznać sytuację, czy na pewno nju światłowód jest dostępny w Twojej lokalizacji, żeby nie zostać bez internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13356
  • 54761
  • 647

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 Sama porada o zdjęcie jednej usługi i założenie drugiej jest z gruntu słuszna, ale dodatkowym aspektem jest to, czy Nju może świadczyć światłowód na twoim adresie. To, że zasoby ma tam Orange nie jest jednoznaczne z faktem, że i Nju tam dasz radę założyć. Są różne uwarunkowania samego Nju jak i właścicieli sieci, na której Orange może zakładać swoje usługi. Nju ma ograniczony zakres zasięgu...i to bardzo.

Może okazać się, że zdejmiesz Orange i nie założysz Nju (dla firmy to mniejszy zysk)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

Tego się obawiam. Niby jak wpisuje adres sąsiada obok to dla jego adresu system normalnie pozwala zawrzeć umowę a na moim wyrzuca błąd ( wiadomo, umowa z Orange). Czyli Orange od tak może po prostu mi odmówić zawarcia umowy z Nju pomimo już doprowadzonego światłowodu do mieszkania?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53549
  • 733

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

W mojej lokalizacji, gdzie żona ma biuro, Orange ma własne łącza, ale nju światłowód nie można było założyć. Po dwóch latach sytuacja się zmieniła, i też chciałem zrezygnować z obecnego operatora, na nju światłowód, ale obecny operator się zorientował i opuścił cenę podobną do nju światłowód, więc zostaję u dotychczasowego 🤗👍


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53549
  • 733

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód


@Dodo84napisał(-a)

Tego się obawiam. Niby jak wpisuje adres sąsiada obok to dla jego adresu system normalnie pozwala zawrzeć umowę a na moim wyrzuca błąd ( wiadomo, umowa z Orange). Czyli Orange od tak może po prostu mi odmówić zawarcia umowy z Nju pomimo już doprowadzonego światłowodu do mieszkania?


Może nie chcieć zawrzeć umowy. Dlatego w moim przypadku poszedłem do konkurencji i po niecałych dwóch latach korzystania widać, że dobrze zrobiłem. Cena niższa, bez zmian, parametry te same, a to w dodatku na łączach Orange, który nie chciał nowego klienta. Kolejna sytuacja, że do montażu konkurencji przyjechali ci sami technicy, co montują internet z Orange 😎🤔🤔😁


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

Muszę spróbować z nimi tak zagadać 😁. Jakby mi zeszli ze światłowodem do 49 zł to bym nawet im podpisał 2 letnią umowę. No nic, czyli zostaje mi poczekać, aż konkurencja doprowadzi światłowód. Dzięki za podpowiedzi 👍


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53549
  • 733

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 zawsze przy podpisaniu przedłużenia warto ponegocjować warunki i wysokość opłat. Dla mnie i salon Orange ostatnio proponował, jak się zorientowali, że na ich łączach działa konkurencja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13356
  • 54761
  • 647

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 Jeśli to blok wielorodzinny i sąsiad ma możliwość zamówienia Nju, to i ty powinieneś mieć taką możliwość..Jednak zwolnienie zasobów obecnej usługi może potrwać i nie ma pewności, że nastapi szybko i skutecznie. Zapewne operator ma zabezpieczenia przeciwko takim przejściom na niższy abonament


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1817
  • 8820
  • 69

Jak przenieść internet z Orange światłowód do Nju światłowód

@Dodo84 Dokonałem takiej zamiany jaką zamierzasz zrobić. Dopóki umowa z Orange obowiązuje, to podczas zamawiania w nju adres nie jest dostępny, chociaż konsultant może potwierdzić możliwości techniczne. Po zakończeniu umowy musi upłynąć kilka dni aby możliwe było złożenie zamówienia (lub sprawdzenie dostępności przez www).