Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Izolacja a wizyta technika

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19447
  • 56246
  • 763

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 skoro po resecie routera dalej masz brak połączenia z internetem, na dodatek kontrolka od światłowodu dalej na czerwono, powinno być na zielono, to może być problem z linią światłowodową. W tym przypadku musi tą sprawę załatwić technik.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Tego się właśnie obawiałem 😕


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 Modem podłączony bezpośrednio do kabla światłowodowego z gniazda na ścianie? Jeśli tak, to czerwona lampka światłowodu świeci prawidłowo, gdyż nie masz połączenia z siecią. Warto, abyś sprawdził osadzenie wtyczek przewodu w obu gniazdach- optycznym na ścianie i tym od spodu w modemie. Dociśnij obie wtyczki sprawdzając, czy się nie wysunęły. Prześledź trasę kabla wchodzącego do lokalu, czy gdzieś nie został przytrzaśnięty. Jeśli nie będzie to budziło Twoich wątpliwości, to znaczy, że uszkodzenie jest poza lokalem i technik wcale nie musi do Ciebie przychodzić. Może sprawdzić w skrzynce OPP na klatce schodowej/słupku/słupie. Warto zgłosić to ponownie z taką informacją


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Tak. Kabel światłowodu jest połączony bezpośrednio z modemem. Kabel przechodzi przez cienką ścianę do drugiego pokoju, stąd myślałem że wiercenie sąsiada mogło coś zepsuć. Co do dopasowania, to dociskałem wszystkie kable po kilka razy i jestem w 100% pewien, że wszystko jest z nimi ok. Raz technik dzwonił i mówił, że musi wejść do lokalu ale ciężko powiedzieć, czy akurat sprawdzał na zewnątrz czy coś jest nie tak. Mogę spróbować jeszcze raz ewentualnie poprosić o to, by technik sprawdził czy problem nie leży gdzieś na zewnątrz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 Fakt, czasem trudno sprawdzić coś w środku instalacji (czytaj: w szybie technicznym czy na słupie), bo przewód od gniazda w lokalu jest jednolity aż do OPP. Monter może chcieć puścić światełko widzialne od lokalu, aby zweryfikować podłączenie na OPP. Nie zmienia to jednak faktu, że można to sprawdzić od strony sieci w stronę lokalu. Próbuj...

Swoją drogą jeśli w czasie uszkodzenia przywróciłeś modem do ustawień fabrycznych, to nie zadziała od razu, a i tu mogło się coś wykrzaczyć. Nie zepsujesz jak znów go delikatnie zresetujesz...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Rozmawiałem na czacie z doradcą i znalazła raport od montera, że rzeczywiście sprawdzał on problem na zewnątrz i zapisał, że brak jest widocznych uszkodzeń i konieczna jest wizyta w lokalu. To tyle jeśli chodzi o ostatnią deskę ratunku 😅 Mogę spróbować jeszcze tego resetu. Dziwne jest to, że ten światłowód tak po prostu przestał działać. Nic przy nim nie ruszałem, nic nie przesuwałem. Po prostu się stało. Mam nadzieję, że nie zostanę obciążony kosztem za te resety modemu, jeśli technik stwierdzi że moje resety mogły coś pogorszyć 😯


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Reset nie pomógł. Coś musiało się zepsuć na amen. No nic, nie pozostaje mi nic innego jak wytrzymać jakoś te 8-9 dni aż będzie mógł przyjść technik 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 reset to jest normalna czynność fizjologiczna dla modemu. Oczywiście wykonywany zgodnie z zasadami i nie co 5 minut...Po resecie każdy modem powinien się podnieść i sam pobrać ustawienia w ciągu 5 minut od resetu. Za samą tą czynność nie obciążą, ale za uszkodzenie sieci w lokalu mogą 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 63
  • 0

Izolacja a wizyta technika

Oby się nie okazało, że sąsiad swoim wierceniem coś uszkodził a ja będę musiał za to płacić 😅 Niestety mam uciążliwego sąsiada który od ponad pół roku ciągle robi jakieś remonty. Wierci coś w ścianach, stuka młotkiem i któż wie, co on tam jeszcze wyczynia. Pytanie tylko, czy wiercenie byłoby w stanie naruszyć w jakiś sposób kabel, który jest w cienkiej ścianie 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57775
  • 697

Izolacja a wizyta technika

@Kamillo97 Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć zdalnie. Sam kilka razy coś w ścianie przewierciłem i wiem, że jak cos można, to się trafi...Nie wiem jak wygląda twoja instalacja i na ile sąsiad ma do niej dostęp poprzez wspólną ścianę. Nie wiem czy instalacja biegnie po wierzchu, czy jest schowana w rurkach podtynkowych. Nie wiem jak wygląda pion i droga kabla do OPP. Za dużo "nie wiem", aby podpowiedzieć. 

Wrzuć trochę fotek, bo i tak masz sporo czasu do wizyty technika. Zerkniemy...