Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

Witam,

Mam chyba ten sam problem co założyciel tematu, stary router TP-Link TD-W8901G pod ADSL i maks 20 mb/s, nowy TP-Link Archer ar400 i brak połączenia przez VDSL, pod ADSL działa. Nie mam żadnego sprzętu od Orange, ciotka mieszkająca 300 m ode mnie (a ja mam centrale na przeciwko swojego domu) ma Funboxa i pobieranie wyciąga w testach 77,5 mb/s. Ciotka nie chce za bardzo pożyczać swojego Funboxa do testów, moim zdaniem też nie jestem podłączony w centrali ale pomoc techniczna upiera się, że jest ok. Czy nadal ich męczyć i prosić o technika? 

 

 

___________________

*Post wydzielony z tematu "Internet VDSL" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

@Dayziak Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy...teraz masz ustawiony tryb ADSL. W przypadku podłączania modemu Funbox modem sam zweryfikuje tryb pracy portu. Obecny to do 24Mb/sek.

Gdy włączasz Archera tryb pracy portu się nie zmienia, więc dalej jest ustawiony na ostatni rodzaj pracy, więc ADSL. Dlatego może nie łapać większej synchronizacji. Do poprawnego ustawienia warto więc poczekać na technika, bo on przestawi na centrali tryb na auto- do 80Mb/sek

Tyle, że może nie pomóc w ustawieniu modemu, ale wskazówki masz tu Pobierz Archer VR400 | TP-Link Polska Nawet emulator masz do dyspozycji. Sprawdziłem "na sucho"..W sofcie masz wybór operatora. Po upgrade softu powinien dać się wybrać Orange i pppoE. Login, hasło i tyle...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

@Dayziak masz umowę podpisana na internet vDSL, czy aDSL? To są dwie różne technologie i umowa między innymi decyduje, z jakiej technologii korzystasz + odpowiednia konfiguracja centrali do której jesteś podłączony. Technik pewnie by stwierdził ewentualną możliwośc przejścia na vDSL.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

Przepraszam, nie podałem informacji najważniejszej 😜 mam umowę do 80 mb/s około 2 lata emu automatycznie na taką mi przeszło z umowy 10 mb/s. Aktualnie umowa jest zakończona i chyba co 3 miesiące się odnawia. Mając do 80 mb/s VDSl powinno działać. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

@Dayziak w takim razie możesz mieć router skonfigurowany pod aDSL. Sprawdź poprawnośc konfiguracji, według informacji:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

Konfiguruje pod vDSL.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

Myślę, że konfiguracja jest poprawna, przy wstępnej konfiguracji mam do wyboru dostawcę i nie ma tam opcji Neostrada VDSL, tylko Neostrada ADSL, i pod ADSL wpisując odpowiednio dane router się synchronizuje i łączy z internetem. Ręcznie zmieniając w ustawieniach DSL routera na VDSL brak jest synchronizacji i połączenia. Pozostałe dane do konfiguracji routera są zawsze takie same dla ADSL, VDSL i niezależnie jaki to producent jest. Próbowałem już każdej kombinacji ustawień i nadal działa tylko ADSL. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

Wezwij technika, zgłoszenie zrobić, tak na marginesie chyba przysługuje ci FunBox 2.0, wtedy będzie można diagnostykę łącza zrobić😎


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

Ok wezwę technika, niestety mogę przedłużyć umowę na 2 lata i dostanę Funboxa 2.0 ale wysokość abonamentu wzrośnie o 29 zł. Dam informacje czy udało się coś załatwić. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

@Dayziak  ważne co masz w umowie..

Jeśli jest opcja do 20Mb/sek, to choćby nie wiem co podłączyć,  będzie max 24,4Mb/ sek

Jeśli masz w umowie VDSL do 80Mb/sek, to mając Funboxa2.0 powinien się łączyć do 80Mb/sek. 

Ważne jest to, co masz w dokumentach, bo tak ustawiony jest port na centrali...

Może Twój modem nie obsługuje VDSL? Przeważnie to działa...

Jeśli masz to https://www.komputronik.pl/product/52987/tp-link-router-adsl-wi-fi-54mb-s-td-w8901g.html to na 100% VDSL nie będzie działał.  Vr400 po prostu musi..próbowałeś przez aplikację? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/archer-vr400-router-adsl-...

 

Jak chcesz dam Ci modem na testy 😁

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

@Dayziak  tak główkuje, może ty masz teraz neostrade do 10Mb/s, dlatego router się nie synchronizuje na innych ustawieniach, możesz to sam sprawdzić, czy dopytać na czat Orange. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Internet działa mi tylko po ADSL, brak połączenia przez VDSL. Czy prosić o technika?

  1. Umowa na pewno do 80 Mb/s, potwierdzeniem tez są faktury, nie posiadam funboxa, ten z linku to mój stary o oczywiście on nie jest pod adsl, vr400 powinien się łączyć ale niestety nie idzie. Przez apke jeszcze nie ale myśle ze ręcznie potrafię bo już dziesiątki razy te routery się konfigurowalo.