Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s - prędkość 44,5Mb/s, czy da się więcej?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Jedno gniazdko z dwoma wejściami RJ11, jedno RJ wykorzystane do podłączenia luźnym przewodem dł. ok. 1,5 m do routera FunBox. Do gniazdka przez ścianę idzie wewnątrz przewód liniowy ok. 2 m. Na zewnątrz wzdłuż ściany przewód o dł. ok. 30 m. i średnicy żyły 0,5 mm. Przewód jest doprowadzony do puszki na ścianie budynku. Dalej z puszki podłączenie prowadzi chyba przewodem wieloparowym (średnicy żył nie znam) do studzienki rozdzielczej ok. 50-70 m. Co jest w tej studzience nie wiem. Z tej studzienki do centrali ok. 700 m. W mieszkaniu żadnych zbędnych metrów. Gniazdko nowe ( montowane w tym tygodniu), przewód gniazdko - router nowy, końcówki zarabiałem osobiście i sprawdzałem testerem. Tyle mogę powiedzieć na ten temat.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Dzięki za odpowiedz. Kiedyś technik Orange potrafił zmienić pare kabli i jakość połączenia się poprawiała. Moze tobie uda się poprosić o przełączenie na inna wolną parę. Ewentualnie wymiana tego odcinka 30 metrów kabla może być dobrym rozwiązaniem. Ciekawe kiedy robiono ci przyłącze do gniazdka?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Informacje systemowe DSL FunBoxinformacje_systemowe_dsl.jpg

 

Z 15 lat Temu.

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

Tak sobie przypominam ze w konkurencyjnej sieci wiele lat temu na wynajmowanym mieszkaniu miałem VDSL 50 Mbit i tam była odległość do centrali 850 m. Czysty internet bez tv.  Modem spinał się na te 50 mbitow i jeszcze zostawało Ok 15 min zapasu. Na speedtestsch zawsze pełna prędkość. Razem było Ok 64-65 Mbit. Być może kable były tam nowsze. U ciebie myśle ze da się coś jeszcze poprawić. Margines duży. A u konkurencji spokojnie zjeżdżał do 6.  

 

Nie wiem tylko czy margines mogą ci jeszcze bardziej obniżyć. Dawno temu jeSzcze działał tryb Fast. Potem zmienili wszystkim na przeplot.

 

 

________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg  linia wygląda na ok. Mało błędów.. Pytanie po co gniazdo podwójne i czy coś jest podłączone? Jedno co można jeszcze sprawdzić to złącza na mieście i  w puszce, oraz sparowanie przewodów... 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s


@elkomuskgnapisał(-a)

...

 Gniazdko nowe ( montowane w tym tygodniu), przewód gniazdko - router nowy, końcówki zarabiałem osobiście i sprawdzałem testerem.

...


OK, czyli ostatnio poprawiałeś instalację. Czy po tych poprawkach robiłeś coś w sprawie zresetowania DLM?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@j131  masz rację, ale to będzie trudne, bo trzeba znaleźć kumatego konsultanta. Przerabialiśmy to wielokrotnie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

@elkomuskg Powiem Ci co możesz zrobić jako klient. Zadzwonić na infolinię i poprosić o restart DLM. Jak trafisz na kogoś życzliwego to może Ci pomoże. Musisz jednak powiedzieć że miałeś cały czas "prawie" 80Mb/s i od kilku dni po burzy coś się stało i masz połowę. DLM będzie weryfikował linię i zsynchronizuje się z modemem na możliwie najwyższej prędkości. Może to potrwać z 2-3 dni. Jeśli po tym zabiegu nadal będziesz miał 45Mb/s to pozostaje już tylko prosić montera żeby przyjechał i przeszedł całą linię. Oczywiście żaden monter tego nie zrobi jeśli zobaczy na ile Ci teraz chodzi usługa i odnosząc to do stanu sieci. W praktyce musiałby to być co najmniej twój kolega i za pół litra być może poprawił by cały przebieg i wszystkie styki po drodze. Na koniec i tak nie byłoby gwarancji że taka konserwacja na linii wyraźnie podniesie prędkość.   


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 31
  • 0

Internet domowy w Orange wersja do 80Mb/s

W sprawie zresetowania DLM nic nie robiłem. Mam zamiar zadzwonić do konsultanta technicznego i poprosić o restart DLM.,

 

 

Gniazdo podwójne bo takie sprzedają, ale drugie jest wolne.

 

 

_______________

*Scalenie postów - moderator Wojciech.