Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Witam. Od grudnia poprzedniego roku posiadam internet domowy z telewizją. Prędkość internetu (światłowód) w abonamencie na dwa lata to 100 Mb/s.

Na początku było z internetem super, bo np. na Samsungu Galaxy S9+ po WiFi (5GHz) miałem non stop po 115 Mb/s, czyli nawet więcej niż powinienem., natomiast na laptopie też w normie, bo ok. 50Mb/s (2,4GHz). Jednak z biegiem czasu internet był coraz to wolniejszy i wolniejszy....

Obecnie na Galaxy S9+ jego prędkość wynosi max. 45-50 Mb/s, a na laptopie ok. 20-30 Mb/s, czyli po trzech miesiącach prędkość spadała o ponad połowę..

 

Próbowałem dodzwonić się na infolinię, ale nie idzie porozmawiać z  kompetentnym konsultantem, tylko z jakimś durnym automatem "MAX".. kto to wymyślił....? Po kilku telefonach, "gimnastyce" z automatem otrzymałem odpowiedź - "po naszej stronie jest wszystko w porządku".. oczywiście było to do przewidzenia, że tak będzie odpowiedź...

 

Robiłem kilkukrotne restarty FunBoxa 3.0, wyjmowałem wtyczki/kable, jednak nic nie pomaga.. zastanawiam się jeszcze tylko, czy przywrócenie ustawień fabrycznych by coś dało..

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, co ewentualnie zrobić, żeby wróciła prędkość internetu i wszystko powróciło do normy.

 

 

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Na tym ostatnim zrzucie masz WPA/WPA2 Mixed to ustaw jak napisałem WPA2-PSK,

Tak poza tym kanał zmień z automatyczny na ręczny, 11 ustaw na początek, możesz testować po kolei, któryś może będzie najlepszy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

A może masz jakieś nowe urządzenie z gorszym standardem? Ew może zmiana kanału na mniej zatłoczony pomoże?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

I ja i żona mamy te same telefony, Samsung Galaxy S9+,  również na reszcie sprzętu w domu widać spadek prędkości o połowę.

 

A jak sprawdzić który kanał najlepiej wybrać..?

 

Edit:

przeleciałem po wszystkich kanałach i wszędzie mniej więcej jest to samo..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

A masz możliwość podłączenia routera do kompa kablem i zmierzenie prędkości? (Na chwilę)

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Jutro wieczorem pokombinuje z kablem i dam znać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Jak się okazuje po kablu jest wszystko dobrze, prędkość wynosi jak na skrenie ponad 100 Mb/s.

Wynika z tego, że problem dotyczy tylko WiFi.

 

Wczoraj idąc spać o godz. 22.30, po wyłączeniu w domu wszystkich urządzeń korzystających z WiFi (TV, dekoder, laptop) na  Samsungu Galaxy S9+ po WiFi (5GHz) prędkość wynosiła jedynie 20 Mb/s... a jeszcze nie dawno nie spadała poniżej 100 Mb/s..

 

 


Bez tytułu.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Sprawdziłbym w panelu funboxa jakie są podłączone urządzenia (może sąsiad się dołączył?). Ew jeszcze jakiś program do skanowania wewnątrz wifi urządzeń.

A jak to nie urządzenia, to może usterka wifi z funboxie? Może tu trzeba wymienić funboxa?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Coś w tym jest u mnie to samo. Hmm, sieć Orange nie wytrzymuje 1 Milion Love ? :-))

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Zrób na laptopie test certyfikowany na http://pro.speedtest.pl a jak na kablu jest wszystko OK, to wychodzi na to, że w Twoim miejscu zamieszkania przybyło Ci sąsiadów z netem i eter się zmienił i musisz poradzić sobie z tym kanałami WiFi jak i zakresowością albo i nic nie zrobisz, bo WiFi nie jest gwarantowane.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Masz racje z tym co piszesz, skoro po kablu jest ok...  i rzeczywiście, WiFi nie jest gwarantowane..

"Skakałem" po kanałach i praktycznie nie widzę jakiejś większej różnicy. Chyba że nie wiem jak znaleźć ten najbardziej odpowiedni..