Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@pawel__b Przecież wszyscy Ci piszą że spadki są przez przeciążenie na sieci to niczego tu nie odkryłeś.  Transmisja video idzie na innej długości fali. Orange wykorzystuje chyba pasmo 1550nm. Internet na dwóch odrębnym pasmach oddzielnie downstream i upstream. Jak ktoś ogląda TV i jeszcze w 4k to cudów nie ma trochę przepustowości zabiera. Wiadomo, że stanowi to kilka procent i praktycznie jest nieodczuwalne, ale jednak.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@agat13napisał(-a)

@j131 bo taki mieli.. 


Hehe, pewnie tak.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Wymagania dla transmisji IPTV

Wymagania na pasmo:

 

• MPEG-2:

– 480i SD MPEG-2: 3-9 Mbps

– 720p HD MPEG-2: 12-15 Mbps

– 1080i HD MPEG-2: 15-28 Mbps

• MPEG-4:

– 480i SD MPEG-4: 1-6 Mbps

– 720p HD MPEG-4: 9-12 Mbps

– 1080i HD MPEG-4: 12-18 Mbps

 

Jak widać zużycie pasma jest bardzo małe. Nie mam specyfikacji dla 4k ale niech nawet będzie 50Mb/s to nadal jest pikuś przy usłudze 300Mb/s a co dopiero 1G


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder 

no skoro wiesz lepiej jak działa GPON to ok 😉

Dalej wmawiaj ludziom że transmisja video idzie do ONT na innej długości fali 😞

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@pawel__bnapisał(-a)

@marder 

no skoro wiesz lepiej jak działa GPON to ok 😉

Dalej wmawiaj ludziom że transmisja video idzie do ONT na innej długości fali 😞

 


Ale na Wiki, w artykule który podlinkował @pirenej też tak jest to opisane. Jako trzeci strumień danych nadawany na innej długości fali niż interet up i internet down. Więc chyba jednak TV idzie na innej długości fali niż internet.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@j131napisał(-a)

Ale na Wiki, w artykule który podlinkował @pirenej też tak jest to opisane. Jako trzeci strumień danych nadawany na innej długości fali niż interet up i internet down. Więc chyba jednak TV idzie na innej długości fali niż internet.

Czy mówisz o "Wideo (CATV/DVB/ATSC): 1555 nm (1550 do 1560 nm)"? My mamy IPTV, a nie CATV/DVB/itp.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

według mnie GPON w Orange tak nie działa bo po co miał by być osobny vlan dla IPTV a właściwie dwa?

vlan separuje ruch więc po co miałoby być osobne okno dla dla transmisji IPTV? zwłaszcza że i tak port GPON to 2.5Gbps, osobne okno dla transmisji IPTV nic nie wniesie

@pirenej 

oczywiście, osobne okno może być wykorzystywane np. przy dosyle DVB-C w kablówkach ale nie przy IPTV na ONT w Orange


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@pawel__b Takie są wymagania techniczne dla sieci GPON w przypadku Orange i Netii. Pomiary reflektometryczne Operator wymaga dla każdej podanej przeze mnie długości fali. A co sobie będzie pchał na fali 1550 czy IPTV, CATV, DVB to jego sprawa. Mamy video na żądanie, giganagrywarki i inne cuda które operatorzy wprowadzają do swojej oferty. Zauważ że ostatnią milę często w ramach LLU dzierżawią także operatorzy sieci kablowych. Tak więc interwały czasowe o których pisałeś to jedna rzecz a rozdział transmisji na poszczególne długości fal to rzecz druga.     


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder 

z tego co kiedyś czytałem (niestety nie mogę znaleźć), funbox obsługuje jedno okno do transmisji tx a drugie do rx, bodajże 1310 i 1490, musiałby się ktoś z Orange wypowiedzieć w tej kwestii

zobacz sobie choćby pierwszy z brzegu router z ONT, np. https://vectorsolutions.net/produkt/huawei-eg8247w-8t-terminal-ont/

 

27-12-2021 10:55

Co do routera z portem GPON, podałem link do Huawei bo tam jest dokładna specyfikacja portu GPON w routerze abonenckim, pamiętam że kiedyś czytałem podobną informację dotyczącą Funbox ale nie mogłem znalezc linku do tej informacji dlatego napisałem że najlepiej by było gdyby wypowiedzial się ktoś z Orange ale jak zwykle na to nie mozna liczyć

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@pawel__btu masz wypisane listę referencja urządzeń abonenckich: onta i funbox ów może tego szukałeś