Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Jeśli ma telewizję po IPTV na łączach Orange to nie ma spadku, natomiast jeśli ma BSA po sieci innego operatora to niestety jest spadek prędkości. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Ja mam Netię.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@mardernapisał(-a)

Ja mam Netię.


A, OK, to wszystko jasne.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

W sumie nie wiem jak Netia transmituje TV, ale spadek jest przy pomiarze. Muszę kolegę podpytać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder 

A to jeszcze zapytam z czystej ciekawości (off topic zrobił się totalny) czy jak puszczasz speedtest to oglądanie TV nie jest zaburzone? Skoro internet i IP TV "konkurują" o to samo pasmo to jak "wygrywa" internet (przy pomiarze prędkości łącza mógłby) to na TV mogłoby zacząć brakować. Czy też FB dba o QoS i rezerwuje pasmo dla IP TV "sam z siebie"?

Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Jeśli ma Netie, to ma tego Huawei'a. A sprzęt od Netii ma super zarządzanie pasmem - nie sądzę, by miał jakiekolwiek problemy z TV nawet podczas pobierania czegoś, ogólnie jest bardzo dobry. Sam soft jak i hardware - IMO ta "cegła" (bo duże to jest) bije FB 6 na głowę. I mówię to bez złośliwości, FunBox 6 to dobry router ale... nie najlepszy. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Dla ścisłości wyjaśnię że to jest światłowód prosto od Netii, żadne LLU czy BSA po obcej sieci. Co do pytania to nie zauważyłem żeby coś się działo z TV podczas ściągania plików. Trzeba by chyba wysycić łącze na maksa, ale nie miałem nigdy takiej sytuacji. Terminal to HUAWEI HG8245Q2.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1182
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

dosył całej transmisji (internet + TV) do terminala w jednym oknie transmisji 😉

https://fiberm.pl/huawei-hg8245q2-gpon-ont-4x-ge-1x-pots-2x-usb-wifi-ac-dual-band.html

prawdopodobnie podział usług na vlany jak w Orange i to wszystko zapięte pod odpowiednie klasy usług (QoS)...Netia też nie udziela szczegółowych informacji choć być może coś w necie by się znalazło na ten temat

chociaż jeśli spada prędkość przy włączonym TV to może być i tak że Netia wrzuca wszystko do jednego vlanu, pamiętam że Orange zwracał kiedyś uwagę że Netia nie rozdziela TV od Internetu chociaż na GPONie aż prosi się żeby tak to skonfigurować!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Jeżeli Netia nic nie zmieniła to u nich TV jest unicast, a TV w Orange multicast.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

A czy instalacja Netii w BSA Orange podłączona jest najpierw do ONT, a następnie do Ich routera, czy bezpośrednio swiatlo do routera?