Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Przy dzierżawie ostatniej mili to raczej sprzęt dostajesz od tego operatora u którego bierzesz usługi. A czy ONT jest osobno czy wbudowany w terminal to też chyba kwestia wyboru. 

 

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Cześć! Długo czekałem i się tu nie wypowiadałem, ale! Udało się!

W szczególności chciałbym podziękować użytkownikowi @agat13 za pomoc z tematem, to dzięki niemu prawdopodobnie ruszyło to wszystko i udało się znaleźć problem i wdrożyć rozwiązanie.

 

Jak to wygląda teraz? Otóż download na poziomie 1049Mb/s i upload 306Mb/s, jak widać wyniki idealne i to w godzinach wieczornych bo testy wykonywałem i o godzinie 18 i 20.

I tu chciałbym pozdrowić osoby które pisały głupoty że spadki wieczorami są normalne czy router nie wyciągnie więcej niż 950Mb/s co jest totalną bzdurą 🙂

Oczywiście, po kablu nie osiągniemy więcej niż 950Mb/s ze względu technicznych. 

Pomiary jakie wykonałem były za pomocą podłączonego kabla + podłączenia do WiFi 6 (ax).

Po samym WiFi prędkości pobierania bardzo podobne ale słabszy troszkę upload.

 

Śmieszną sytuacją jest też że monter który mi montował światłowód twierdził że to normalna sytuacja że nikt nie osiąga prędkości takich i prędkości rzędu 600Mb/s i tak są dobre, po reklamacji i przyjeździe jego do zgłoszenia wręcz straszył mnie jak ponownie zgłoszę o kosztach jakie poniosę za jego przyjazd. Jak widać też musi się trochę douczyć 🙂 

Wstawiam wyniki dwa wyniki z speedtestu w różnych godzinach wieczornych20220303_183034.jpg2022-03-03 (3).png

 

Dla osób które zaraz będą pisały że to tylko prędkość do serwera orange wstawiam również zrzut z prędkości pobierania gry steam, jak widać tu też pełna prędkość 122MB/s i tu uwaga test, podłączenie po samym WiFi, bez kabla 🙂 Z dodatkowo podłączonym kablem myślę że byłoby podobnie.

steam2.jpg

 

Jeżeli chodzi o router to router oczywiście FunBox 6. Kabel ethernet z zestawu Cat. 5E, jak i również testowałem kablem Cat. 8 ale większej różnicy nie zauważyłem. 

 

Dziękuje jeszcze raz i mam nadzieję że takie prędkości będą się utrzymywały cały czas, również wam takich prędkości życzę. 

Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@Patryks14  super, że się udało...I wiesz co cieszy? To, że wszystkim niedowiarkom twierdzącym, że na wifi nie można osiągnąć takich prędkości pokazałeś to w praktyce, na żywym organizmie.  Dziękuję, bo to prostuje  mity i legendy...o yeti wifi, którego jest nigdy nie widział 😁


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@Patryks14napisał(-a)

Śmieszną sytuacją jest też że monter który mi montował światłowód twierdził że to normalna sytuacja że nikt nie osiąga prędkości takich i prędkości rzędu 600Mb/s i tak są dobre, po reklamacji i przyjeździe jego do zgłoszenia wręcz straszył mnie jak ponownie zgłoszę o kosztach jakie poniosę za jego przyjazd. Jak widać też musi się trochę douczyć 🙂 

 

 


Trochę go poniosło. 600 to może być przy usłudze 600 a nie 1Gb/s. Musisz tylko pamiętać że to co teraz masz nie będzie wieczne i jeśli będą pomiary na poziomie 900-950 to i tak będzie bardzo dobrze.