Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

Cześć mam do was pytanie ponieważ będę zakładał w mieszkaniu światłowód od Orange. Na klatce schodowej jest zamontowana skrzynka Orange. Do tej pory korzystałem z usług UPC ale tam internet jest doprowadzany kablem koncentrycznym, a tutaj zależy mi na światłowodzie bezpośrednio do mieszkania. Z tego co się dowiedziałem od konsultanta na czacie w moim bloku światełko jest doprowadzane do mieszkania. Czy podczas wizyty techników Orange mogę ich poprosić (nawet w formie "wykonanie sieci domowej") o usunięcie kabli po UPC ? Bo rozumiem, że technicy Orange położą swoje kable. Ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13  technicy Orange doprowadzą światłowód do samego gniazdka, gniazdko zostanie zamontowane tam gdzie wskażesz. Na ogół technicy nie demontują starej instalacji, ale możesz ich zapytać czy mogliby to wykonać (choć pewnie nie za bardzo będą mieli czas, mają dużo zleceń).Możesz sam usunąć istniejące kable, wystarczy do tego śrubokręt, kombinerki, szczypce to nic trudnego, demontować możesz w czasie gdy technicy będą wykonywać swoją instalację (byle im nie przeszkadzać 😉), w razie czego podpowiedzą co i jak.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13  technicy Orange doprowadzą światłowód do samego gniazdka, gniazdko zostanie zamontowane tam gdzie wskażesz. Na ogół technicy nie demontują starej instalacji, ale możesz ich zapytać czy mogliby to wykonać (choć pewnie nie za bardzo będą mieli czas, mają dużo zleceń).Możesz sam usunąć istniejące kable, wystarczy do tego śrubokręt, kombinerki, szczypce to nic trudnego, demontować możesz w czasie gdy technicy będą wykonywać swoją instalację (byle im nie przeszkadzać 😉), w razie czego podpowiedzą co i jak.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

To jeszcze od razu zapytam, wiesz może czemu przy próbie złożenia zamówienia online przy wyborze umowy bezterminowej odrzuca mnie, a na 24 miesiące jest już wszystko okej ? Sprawa do załatwienia na infolinii ? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13  jeżeli to pierwsza umowa z Orange to musisz wziąć na czas określony. Czasami bywają promocje typu "internet na próbę" i wtedy można podpisać tzw. bezterminówkę, widocznie teraz nie ma takiej oferty.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 27
  • 0

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@slav72 Dzięki za pomoc 😉 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13  nie ma sprawy, jak coś to pytaj, postaramy się pomóc.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22031
  • 179

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13 

Nie wiem jak jest teraz, ale mnie proponowali też w ramach instalacji światłowodu rozprowadzenie kabla eternet (do 25m) w dowolny punkt mieszkania, bez dodatkowych opłat. Ja tego nie potrzebowałem, ale w kontekście Twoich planów dotyczących IP TV może warto rozeznać sytuację.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

Obecnie też jest dostępna oferta na czas nieokreślony z pierwszym miesiącem na próbę za 0 zł.

https://www.orange.pl/internet/naprobe

Być może zależy to od adresu.

Regulamin promocji:

https://orange.binaries.pl/bw/20155/0/48420/9d1eda0b-1db3-4bad-8b04-532fad5b93b3

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 611

Instalacja światłowodu w mieszkaniu

@Bartek-13Sugeruję przemyśleć miejsce założenia gniazd, gdyż później ma to wpływ na połączenie z dekoderem IPTV czy wifi w całym domu. Zasadniczo modem montuje się centralnie lub w salonie, gdzie oglądasz TV i najczęściej korzystasz z netu po wifi. Warto zapytać o kabel eth, którego ułożenie do 25m jest w cenie, szczególnie gdy masz komp czy konsolę z daleka od modemu, lub masz zamiar wziąć multiroom