Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Hosting, domena


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Hosting, domena

Witam, mam takie pytanie dotyczące hostingu na serwerze Neostrady. Parenaście lat temu była założona domena, strona internetowa. Teraz chciałbym ją usunąć, wręcz muszę. Zalogowałem się na konfiguracja.neostrada.pl, skasowałem wszystkie konta, domeny, serwery. Jest pusto, ale strona w internecie jest cały czas aktywna. Co można z tym zrobić? Zgłosić w Orange? Z góry dziękuję za pomoc.

10 ODPOW. 10

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Hosting, domena

@andsit, chodzi o to, że strona się ciągle wyświetla czy że można wejść na jej adres? Może zdradzisz jej adres to zobaczymy skąd się pobiera?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting, domena

Adresy DNS odświeżają się do 24h.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Hosting, domena

Stronka to: agent.neostrada.pl
Muszę ją usunąć, aby nie była dostępna w internecie. Myślałem, że po wykasowaniu wszystkiego z konfiguracja.neostrada.pl strona zniknie, ale cały czas jest aktywna. No i nie mam zielonego pojęcia co tu zrobić 🙂

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Hosting, domena

Nie jestem pewny jak to wygląda w Neo, ale masz jeszcze dostęp do panelu zarządzania i możesz wrzucić plik na serwer, na którym wisi strona? Podmienilibyśmy plik index.html na pusty i w ten sposób strona przestałaby się wyświetlać do czasu odświeżenia danych DNS (o czym wspominał Piotrekk wyżej).

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Hosting, domena

No właśnie gdybym miał możliwość to tak bym zrobił, ale po wykasowaniu wszystkiego z panelu konfiguracyjnego nie mam dostępu do serwera. Wykasowałem tam wszystko we wtorek, więc już trochę godzin minęło, a strona nadal aktywna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting, domena

To minęło już 24h. A jesteś pewien, że konto neo na które się logowałeś było powiązane z tą domeną a nie inną? a na dziś w konfiguracji jest zupełnie nic?

Drugi trop to mam jeszcze czy nie korzystałeś z jakiś programów do tworzenia stron www gdzie na stałe są zapisane dane do hostingu? może taka aplikacja sama wrzuca ponownie kod?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Hosting, domena

Na 100%. W konfiguracji była domena, serwer na login agent. Wszystko skasowałem, jest czysto. A jeśli chodzi o tą drugą opcje. Szczerze to nie mam pojęcia, nie ja to robiłem, nie wiem jakim programem. A jest jakieś rozwiązanie jakby było tak jak mówisz?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Hosting, domena

Ja bym spróbował zadzwonić na infolinię działu technicznego Neostrady (przez mój Orange lub 510100100) i podpytał czy tam "od zaplecza" nie mogą zrobić resetu.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Hosting, domena

I jeszcze inny pomysł: widzę, że pliki są ciągle na serwerze, więc nawet jeśli nie masz dostępu do panelu zarządzania to dane logowania do niego powinny jeszcze działać. Poszukaj danych logowania, czyli:

adres serwera FTP
login
hasło

Zainstaluj aplikację, która umożliwi dostęp do serwera przez FTP, np. FileZilla i spróbuj wejść do serwera przez aplikację i przez nią usunąć pliki.