Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Hasło do Neostrady

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13629
  • 55838
  • 664

Hasło do Neostrady

@j131  z tego co pamiętam w umowie nie ma hasła.

Nie przyda się, masz rację, bo to FB3 i zapewne FTTH 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Hasło do Neostrady

Dziękuję za odpowiedzi! Kluczowa okazała się wskazówka nt. do dostępu do "aplikacji" Mój Orange. Niestety przez stronę internetową zmiana hasła nie działała pomimo wielokrotnych prób, za to w aplikacji na telefon udało się od razu.

Chcę wyłączyć DHCP i skonfigurować wszystko na własnym routerze. Sam Funbox nie przeszkadza mi na tyle, żebym chciał się bawić w zamawianie ONT. Są jakieś praktyczne różnice między ONT a FB bez DHCP?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13629
  • 55838
  • 664

Hasło do Neostrady

@Whateveer  na własnym routerze z wkładką optyczną teoretycznie nie uruchomisz usługi. 

Oczywiście są magicy i jeśli się do nich zaliczasz, powodzenia 

A napisz choć, czy się udało.

Będziemy wdzięczni za info ( ogólne)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Hasło do Neostrady

Nie, nie, nawet nie zamierzałem (niestety). Nie mnie takie rzeczy robić, prędzej brat by to ogarnął. Ja jedynie chcę uzyskać konfigurację, gdzie światłowód idzie do FB, FB ma wyłączone DHCP, a do własnego routera będzie podłączony dekoder i cała reszta sieci. Coś na podobieństwo:

Rozwiązano: Konfiguracja własnego routera do telewizji IPTV i VoD - Nasz Orange - 331569

Zatem nic twórczego, jedynie praca odtwórcza, o ile w ogóle się uda. Jeśli tak, dam znać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13629
  • 55838
  • 664

Hasło do Neostrady

@Whateveer  tylko tam nie ma info o użyciu FB tylko dodatkowym ONT i własnym routerze 

Powodzenia 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2509
  • 10373
  • 91

Hasło do Neostrady

Cześć @Whateveer 

Jeśli chodzi o hasło to Funbox 3 sam sobie  pobiera. Natomiast jeśli chcesz się dowiedzieć jakie masz hasło do Neostrady to znajdziesz go na swoim koncie w Mój Orange poprzez stronę www https://www.orange.pl/twojekonto  w aplikacji Mój Orange https://www.orange.pl/aplikacja-moj-orange/dla-ciebie oraz w aneksie umowy Orange 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5777
  • 23487
  • 198

Hasło do Neostrady

@Whateveer 

To co opisujesz, czyli FB3 -> drugi ruter -> dekoder, to zupełnie inna konfiguracja niż ta którą podlinkowałeś. Dodatkowy własny ruter podłaczony do FB3 to coś zupełnie innego niż własny ruter podłaczony do ONT. Nie ma między tymi konfiguracjami żadnych podobieństw, same praktyczne różnice.

Wyłączenie DHCP w FB3 niczego nie zmienia, i w żaden sposób nie ułatwia ci konfiguracji, idziesz w zła stronę. Wiem o czym piszę, bo z podobnym pomysłem zaczynałem moją obecność na tym forum.

IMHO na 90% nie uda Ci się tego skonfigurować poprawnie, a na 100% nie będziesz do niczego potrzebował hasła do neostrady.

Gdybyś poszukiwał wskazówek to szukaj raczej "dekoder w podsieci".

To była tak zamierzchła przeszłość, że już nawet sam nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku z rozwiązaniem.

Ale znalazłem pomysł w którym opisałem mniej więcej to samo.

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Pe%C5%82na-specyfikacja-konfiguracji-Funbox-3/idi-p/257406

Kluczem jest igmp proxy i ruting multikastu z intranetu 10/8. Zupełnie nie to, o co chodzi przy konfiguracji dekodera na własnym ruterze, bez FB. Przy podłaczaniu czegokolwiek do FB żadne zestawianie sesji PPPoE ani dekodowanie VLAN nie jest już możliwe - wszystko to robi FB. Jedyne co może zrobić drugi ruter to sobie zarządzać "swoją" siecią, o której FB nawet nie wie że istnieje (bo nie obsługuje tras statycznych). Stąd konieczność podwójnego NAT i wszystkie związane z tym uwarunkowania. A DHCP na FB najlepiej zostawić w spokoju, on się bez niego czuje bardzo nieswojo. Jedynie adresacje obu sieci trzeba uzgodnić, tak żeby konfliktów nie było.

A, jeszcze istotne jest o jaki dekoder chodzi. Powyższe ma zastosowanie do wszystkich, z wyjątkiem jednego: DV8555 (aka 4k Stream). Temu jednemu dekoderowi jest wszystko jedno jak jest podłaczony i zawsze będzie działał.

PS. @agat13 ja mam hasło dopisane na podsumowaniu umowy, musiało jednak gdzieś być ujawnione - prawdopodobnie podał mi je technik podczas konfigurowania, bo się o nie nie dobijałem ani przez portale ani aplikacje. Tak czy owak u mnie jest na umowie😉.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19017
  • 54611
  • 748

Hasło do Neostrady

@Whateveer zawsze hasło do Neostrady możesz uzyskać na infolinii lub czacie. W przypadku routera FunBox takiej potrzeby nie ma, bo router pobiera login i hasło automatycznie po podłączeniu. Jeśli używasz własnego routera, to pamiętaj, że po podłączeniu FunBox-a hasło zostanie znowu zmienione, więc ponowne podłączenie swojego routera, będzie trzeba wygenerować nowe hasło.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13629
  • 55838
  • 664

Hasło do Neostrady

@j131 Trąciłeś nutę nostalgii...Kiedyś sam generowałem hasło podczas rejestracji usługi. Zapisałem je na umowie, bo ta zawsze gdzieś była pod ręką...Technicy przy kolejnych moich neostradach generowali hasło i wpisywali do modemu. Oczywiście zapisywałem również na umowie. Później modem sam pobierał ustawienia a mi udało się kilka razy odzyskać hasło na testy różnych modemów:)

Obecnie to nie jest konieczne dla używających modemów/routerów operatora. Wszystko robi się samo, ale odzyskać dalej można 🙂 

Jak to ewoluuje 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19017
  • 54611
  • 748

Hasło do Neostrady

@agat13 też pamiętam samodzielne generowanie hasła. Była też możliwość wpisania jako login: rejestracja@neostrada.pl, hasło to chyba rejestracja i działała przynajmniej strona operatora.