Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

Dzięki, zapiszę sobie zdjęcie i pokaże monterowi, żeby mi też tak zrobił 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1740
  • 8485
  • 65

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@agat13 Przepraszam. Nie będę już poddawać w wątpliwość Twojego doświadczenia. Naprawdę piękna antena.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2545
  • 9116
  • 45

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Cwaniak Żeby to dobrze wbić do keystone potrzebujesz nóż Krone.

 

Clipboard01.jpg Druga sprawa do czego ma iść ten kabel? Monter sam poprowadzi Ci kabel instalacyjny do gniazdka więc po co to robisz? Kabli instalacyjnych jedno czy dwu parowych z żelem nie stosuje się. Żel stosuje się głównie w kablach wieloparowych które idą do ziemi, kanalizacji teletechnicznej lub napowietrznie. Pary wbijasz zgodnie z kolorem na keystonie. Jednak to dotyczy kabli ethernetowych. Do telefonu potrzebujesz tylko dwie żyły i powinny być na środkowych pinach żeby telefon zadziałał. Które to są środkowe to musisz zobaczyć w gniazdku. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

Myślałem, że sam poprowadzę sobie równo kabel po elewacji i zostawię kawałek przy punkcie dostępu? (tej skrzyneczce) przy czym od razu zarobiłbym gniazdko w domu 🙂  Monter by tylko przyszedł i podłączył i uruchomił linię 😜 

Nie wiem czy w tej cenie aktywacji monterzy, podwykonawcy Orange robią to. Ja bym miał jakieś zajęcie na weekend ^^ Jak jestem w błędzie i monterzy to robią to nawet lepiej 😎

 

 

ps. Tam w gniazdku jest takie ustrojstwo plastikowe do wciskania tych kabelków, mniej profesjonalne, ale z drugiej strony nie mam tego nożyka do zarabiania kabli więc moje starania i tak ostatecznie pójdą na marne 😐


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2545
  • 9116
  • 45

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Cwaniak ten plastik to jest tylko taka osłona styków po tym jak już prawidłowo wbijesz żyły tym nożem. Można wcisnąć śrubokrętem ale to taka amatorszczyzna i można rozwalić styki. Jak masz skrzynkę rozdzielczą na budynku to monter Ci wszystko zrobi do wskazanego miejsca w domu.  


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@marder wiem wiem, ale tam jest jeszcze w komplecie razem z gniazdkiem taki plastikowy przyrząd do wciskania kebelków, jakby zrobiony na drukarce 3D. Tutja widać na zdjęciu dokładniej jak to wygląda

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2545
  • 9116
  • 45

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

Aha no taki badziew. Może zanim się złamie kabelki zaciśniesz prawidłowo. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13153
  • 54032
  • 635

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@marder  trochę wprawy i można..