Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Samotnick W takim wielkim gniazdku miejsca sporo, więc niech nie odcina, dlatego, że jeśli będzie konieczność zmiany pary, będzie musiał kabel znów rozszywać dalej...Estetyka w środku gniazda jest elementem drugoplanowym...Nigdy nie odcinałem zapasów par i według mnie oszczędziło mi to sporo roboty, szczególnie jak i gniazdo i kabel są zamocowane na stałe do ściany.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@agat13 Montowałeś kiedyś moduł keystone?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Samotnick Wyjaśnijmy jedno: od ponad 30 lat jestem wykonawcą sieci teletechnicznych i później komputerowych. Pominę więc odpowiedź na Twoje pytanie. To co nasz postodawca wykonuje, to sieć telefoniczna, a więc różni się nieco od typowej komputerowej, która rządzi się innymi normami.

Uważam, że nie podpowiadam nic co byłoby niewłaściwe dla korzystania z przyłącza teraz i później...Moje wypowiedzi wynikają z doświadczenia (zarówno instalacyjnego jak i uszkodzeniowego) i nikt nie musi się z nimi zgadzać...Moje spojrzenie jest z poziomu technika, ale i tak postodawca zrobi jak uważa za stosowne.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Samotnick Czy mam zrobić tak jak na tym pierwszym schemacie? czy na tym drugim? Jeśli ma być estetyczniej, czy to połączenie będzie odpowiednie, biały również po lewej i pomarańczowy do prawej?


rj111.PNG

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Cwaniak Ma być praktycznie. Jeśli nie chcesz decydować, zostaw samo podłączenie technikowi. Nie obrazi się za to na Ciebie. Zobaczysz jak sam zrobi...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

Okej, chyba tak zrobię 😅 Dziękuję jeszcze raz Panowie, gdyby nie to forum, to pewnie nadal bym miał spliter pod zlewem na 2 niewiadomych kabelkach i nawet bym nie myślał o gniazdku i poprowadzeniu nowego kabelka od miejsca, punktu dostępu


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu


@agat13napisał(-a)

@Cwaniak  skąd oni takie gniazdo wytrzasneli? Mam nadzieję, że to szybki montaż , znaczy nie używasz żadnych narzędzi do wbijania żył????


@agat13 Może nie chwalmy się doświadczeniem. Skoro montowałeś, to zaproponuj jak bez ryzyka zwarcia upchnąć tę parę w złączce samozaciskowej.

@Cwaniak zostaw sobie niewielki zapas przewodu w obudowie gniazdka.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 68
  • 174
  • 0

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

Rozumiem, zostawię. Jednak co mam zrobić z drugą parą pomarańczowy-biały, wpiąć tak jak na schemacie narysowałem (3-6)? czy kabelek na kabelek wcisnąć znów 5-4? i wtedy byłyby dwa kabelki białe w 5 i dwa kabelki pomarańczowy-niebieski w 4?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 8457
  • 65

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Cwaniak Ja bym ostatecznie uciął, zostawiając zapas przewodu na wypadek potrzeby podmiany pary (nie zostawia się rozplecionej skrętki). W żadnym razie nie wciskaj dwóch zył do jednego noża. A jak nie masz wprawy to zostaw to komuś z większym doświadczeniem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13131
  • 53955
  • 634

Gniazdko telefoniczne ADSL/VDSL natynkowe - montaż, kabel żelowany, pomoc w podłączeniu

@Samotnick  choćby tak

20240510_100802.jpg

 nawet w beznożowym, 

20240510_100834.jpg

samozaciskowym można zapas zostawić. Wydaje mi się, że temat wyczerpaliśmy...

@Cwaniak rezerwowych żył nigdzie nie podłączaj, a tym bardziej równolegle do drugiej pary. To pogorszy parametry liniowe