Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Toż to kompletna bzdura. Nie ma żadnych przeszkód, by urządzenia (nie tylko FB6) pracujące na kanale 36 czy 100 (najniższym dla konkretnego pasma) korzystały ze 160 MHz szerokości. Router sam dobiera parametry, tak by wykorzystać jak największą przepustowość. W Funboxie 6 nie ma manualnego wyboru szerokości kanału i to w niczym nie przeszkadza.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 45
  • 0

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Dobra, zobaczę złudnie na dniach: dzwoniłem na infolinię, bo zaczął nie domagać jeden z dwóch dekoderów tv (whd80), po niespełna tygodniu ^^ Pani wystawiła zlecenie na wymianę, a przy okazji zagadałen ją o funbox6, że nie może po WiFi przebić 950Mbs i najwyższy kanał jaki jest na auto to 100 i na inny nie chce przeskoczyć... Powiedziała że powinien wejść na wyższy kanał i też wystawiła zlecenie na wymianę 😄 wątpię czy to coś da, no ale na dniach dam znać... 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1655
  • 8188
  • 64

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@xDeOx To nie kwestia wyboru numeru tylko braku pełnej informacji w menu jakie parametry dobrał sobie FB6. To możesz zobaczyć w WiFi Analyzer.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Jak masz czysty eter to nie ma żadnego powodu, by wchodziło na wyższy kanał. I to naprawdę nie przeszkadza – mój przeważnie pracuje na kanale 100 i jak widać po teście który zamieszczałem wcześniej, nie przeszkadza to w uzyskaniu wysokich transferów.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@Samotnick  W FB nie ma możliwości ustawienia szerokości kanału ręcznie. To robi SMART automatycznie po analizie otoczenia sieciowego 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@xDeOxnapisał(-a)

Dobra, zobaczę złudnie na dniach: dzwoniłem na infolinię, bo zaczął nie domagać jeden z dwóch dekoderów tv (whd80), po niespełna tygodniu ^^ Pani wystawiła zlecenie na wymianę, a przy okazji zagadałen ją o funbox6, że nie może po WiFi przebić 950Mbs i najwyższy kanał jaki jest na auto to 100 i na inny nie chce przeskoczyć... Powiedziała że powinien wejść na wyższy kanał i też wystawiła zlecenie na wymianę 😄 wątpię czy to coś da, no ale na dniach dam znać... 


Użytkowo jeśli masz te 850b/s po wifi to jest ok, nic zmiany nie wniosą, bo korzysta wifi z portu 1 GB i to ogranicza szybkość internetu, wewnątrz sieci uzyskasz dwa razy tyle.

Trzeba czekać na router z 2G portami i tyle.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi



Użytkowo jeśli masz te 850b/s po wifi to jest ok, nic zmiany nie wniosą, bo korzysta wifi z portu 1 GB i to ogranicza szybkość internetu, wewnątrz sieci uzyskasz dwa razy tyle.

Trzeba czekać na router z 2G portami i tyle.


Przecież to kompletna bzdura, co ma Wi-Fi do portów ETH? 

 

IMG_2582.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@Sonorovnapisał(-a)


Użytkowo jeśli masz te 850b/s po wifi to jest ok, nic zmiany nie wniosą, bo korzysta wifi z portu 1 GB i to ogranicza szybkość internetu, wewnątrz sieci uzyskasz dwa razy tyle.

Trzeba czekać na router z 2G portami i tyle.


Przecież to kompletna bzdura, co ma Wi-Fi do portów ETH? 

 

IMG_2582.PNG


Takie testy to nic nie dowodzą, ale co ja tam wiem... 😐

Certyfikowany test pokaż, nie śmieciowe testy, nic nie warte, bo były tu już pokazane speed testy z łącza 1Gb/s gdzie wynik testu pokazywał 2Gb/s 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Może być trudno, skoro certyfikowany test należy wykonywać za pośrednictwem połączenia kablowego. 

 

IMG_2592.jpeg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53414
  • 620

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@Sonorov  tu przyznam Ci rację. Da radę i ja myślę, że jakbyś zrobił niecertyfikowany ( z wiadomych powodów) na stronie UKE, lub programikiem na smartfonie, to też byłoby ok...

Przy założeniach i właściwościach ethernetu i pełnego GB/sek nie osiągniesz...

Jedynie wykonując pomiar z menu modemu bez urządzeń wpiętych do sieci wewnętrznej można zobaczyć pełną prędkość