Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Proszę zrzut z „certyfikowanego” Pro SpeedTest. Tylko pomiar był zrobiony na innym urządzeniu (Xiaomi 12 Pro), bo na P60 Pro program nie jest dostępny w AppGallery. Mimo wszystko jest „trochę więcej” niż 950 Mpbs. 

 

Screenshot_2023-10-02-11-30-05-320_pl.speedtest.pro.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@Sonorov  podpowiedz, bo nie pamiętam, masz dwugigowe łącze tak?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@slav72napisał(-a)

@Sonorov  podpowiedz, bo nie pamiętam, masz dwugigowe łącze tak?


Tak.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@Sonorov Nie ma powodu by Ci nie wierzyć. Już pierwszy zrzut był wystarczającym dowodem. W błąd wprowadza informacja z menu o maksymalnej prędkości, ale Ty podałeś szczegółowe parametry. Jedyne co może dziwić to niemożność używania przez @xDeOx takiej szerokości kanału jak u Ciebie. Na zrzucie z apki było widać, że w eterze jest tylko jego sieć. Może mieszka blisko lotniska?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi


@Samotnicknapisał(-a)

@Sonorov Nie ma powodu by Ci nie wierzyć. Już pierwszy zrzut był wystarczającym dowodem. W błąd wprowadza informacja z menu o maksymalnej prędkości, ale Ty podałeś szczegółowe parametry. Jedyne co może dziwić to niemożność używania przez @xDeOx takiej szerokości kanału jak u Ciebie. Na zrzucie z apki było widać, że w eterze jest tylko jego sieć. Może mieszka blisko lotniska?


Możliwe, to zresztą nie musi być naprawdę blisko. Z wykresu wynika w każdym razie, że FB pracuje z kanałem 80 MHz, a do tego karta sieciowa nie łączy się z nim z maksymalną dla takich ustawień prędkością (1200 Mbps).

Sonorov_0-1696243810696.png

 

Na miejscu @xDeOx przywróciłbym FB6 do stanu fabrycznego i pozostawiłbym wybór kanału na „Auito”, będzie wtedy ustawiać na kanał 100 lub wyżej. No i trzeba pamiętać, że po takich zmianach pomiary natychmiast nie mają sensu – trzeba odczekać minimum 10 minut od zmiany kanału, bo zgodnie z procedurami DFS przez ten czas jest sprawdzana potencjalna interferencja z radarami i dopiero po tym czasie kanał może być rozszerzony.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@SamotnickTrzeba się SMART-a zapytać czemu tak ustawia szerokość...To cwany "gość' więc wie więcej niż my widzimy...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Tbh, SMART działa najlepiej, jak sieci Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz są rozdzielone w ustawieniach, ale mają taką samą nazwę i hasło – wtedy działa, choć Orange zarzekało się, że nie powinno.  


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

@agat13 Jestem uczulony na wszelkie SMARTy bez znajomości zasady ich działania, chociażby minimalnej. Skoro taki "cwany", to niech przedstawia wyniki swojej pracy, choćby w taki sposób:

Zrzut ekranu 2023-10-02 132112.png

Nie musielibyśmy zgadywać dlaczego @xDeOx nie może mieć szybszego WiFi. Ciekawe czy w nowej wersji softu jest lepsza informacja o parametrach podłączonych klientów (na wzór):

Zrzut ekranu 2023-10-02 133015.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

No, raczej żaden konsumencki router od operatora (i większość zwykłego sklepowego sprzętu) nie będzie miało takich możliwości, żeby użytkownik nie musiał się doktoryzować z obsługi sieci komputerowych po zakupie. Ubiquiti są fajne, ale to nie jest sprzęt dla każdego.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 6 2Gbs maksymalna prędkość wifi

Pisałem wcześniej i napiszę jeszcze raz Predkosć Wi-Fi użytkowo jest prawie o połowę mniejsza i ja na kablu tracę 100Mb/s lub 200 z 1Gb/s 😎

Więc testy to tylko informacja jak to wszystko pracuje, nie rajcują mnie mega wyniki testu, ale ja już stary jestem i na dodatek Informatyk 🙃😄