Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

 

Cześć, mam pytanie, dwa dni temu wymienili mi miedź na światłowód, ogólnie jestem zadowolony, ale pojawił się problem niemal natychmiast po wyjściu techników. Sprawa wygląda tak jakby router gubił samo pasmo 5 GHz co jakiś czas, w momencie "czkawki" nie można jej nawet wyszukać a w tym samym momencie 2,4GHz widać normalnie i internet jest po kablu i na 2,4. 

 

Najpierw na fabrycznych ustawieniach, skaszanił się obraz na tv, więc test ale wszystkie urządzenia rozłączone, myślę sobie "zrobię reset i poustawiam wszystko", oczywiście podzieliłem pasmo na 2 aby nie było problemu o innych nazwach, sparowałem dekoder icu wszystkie urządzenia i wnioski, na paśmie 2,4 Ghz net śmiga, po kablu na konsoli śmiga, a wszystkie urządzenia pod 5 GHz dostają czkawki w losowym momencie raz na jakiś czas, wszystko się niby rozłącza(tzn jest wykrzyknik, że brak internetu) lub jest ale z prędkością 400 kb/s, ledwo można wtedy włączyć jakąś stronę lub zalogować się do routera a na tv pikseloza i komunikat o ponownym połączeniu do wifi, oraz jak już wspomniałem po kablu oraz na innym paśmie net cały czas jest, sprawdziałem.

 

Międzyczasie zrobiłem test z dodaniem ipv6(gdzieś wyczytałem  na tym forum więc spróbowałem) - bo z marszu nie miałem tego dopisanego, i nic to nie zmieniło oraz zrobiłem reset do ustawień fabrycznych oraz zmiany kanałów i nadal pasmo 5 Ghz zanika na jakiś czas lub na dłużej.

 

Dodam jeszcze, że po takim problemie jak wyskoczy na tv komunikat, żeby połączyć wifi na nowo to choćbym nie wiem co robił to przez WPS nie widzi tej sieci, dopiero po restarcie dekodera oraz routera i 20 próbach i zaskoczy łaskawie.

 

Mam nadzieję, że opisałem to na tyle aby można było zrozumieć o co mi chodzi. Czy ktoś miał już takie problemy? czy da się to jakoś załatwić? czy wymiana routera od razu (co bym ja osobiście już wykonał od razu xD) chciałem zadzwonić dziś do orange i to przy okazji zgłosić, aby jutro można było ew. wymienić sprzęt ale automat prosi na infolinii o jakiś 6-cio cyfrowy pin, niby z umowy ... no ale przeglądnąłem stertę umów od 2012 roku i nigdzie nie mam żadnego pinu zwłaszcza sześciu cyfr, ktoś wie o co chodzi?

 

router.jpg

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Jeśli problem z pasmem 5GHz to moduł uszkodzony, router do wymiany, sieć wi-fi nie może znikać i po restarcie się pojawiać, zgłoszenie i wymiana pozostaje jak zależy ci na 5GHz.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Wygląda na uszkodzenie wifi 5 GHz w FB3.0 a czy robiłeś to ? http://www.orange.pl/kid,4004953602,id,4004953716,title,Orange-FunBox-30-podzial-pasma-WiFi-,helpart...

@MoralesJutro możesz zgłosić uszkodzenie nawet przez czat


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

taaak, wspomniałem też o podziale w pierwszym poście 🙂

 

Dzięki za rady, jutro napiszę poprzez czat do Orange a tutaj dam znać co i jak


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Fizyki się nie przeskoczy. Im wyższa częstotliwość, tym mniejszy zasięg. Jaka jest odległość między routerem a urządzeniem?
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Sieć niby widoczna ale pewnie moduł WIFI fiksuje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Tv oddalone 2 metry w tym samym pomieszczeniu, komputer 4 metry ale widoczny router, urządzenia mobilne różnie. Ale dodam, że nie jest to problem z utratą zasięgu z powodu odległości... ponieważ problem występuje na wszystkich urządzeniach podpiętych pod 5 GHz w różnych miejscach, a po kablu i na 2,4 cały czas zasięg i net jest i wszystko gra.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

@Morales Kiedyś było tak, że ICU100 podłączony do Wi-Fi 5GHz rozwalał całą sieć. Spróbuj odłączyć dekoder od Wi-FI i zaobserwuj czy jest lepiej. 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Dziś po południu podłączyłem icu pod kabel bo nie dało się oglądać nic, co jakiś czas pikseloza, natomiast nie używałem komputera więc nie wiem jak z siecią ale oczywiście teraz zwrócę uwagę na wszystkie urządzenia pod 5 GHz poza dekoderem


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz zanika

Odświeżam kotleta, FB3 od 15.07.2019 i Wifi 5GHz robi cyrki, jak miałem na wspólnej konfiguracji, to zrzucało mi laptopa na 2,4GHz, po chwili wraca.

Jak ustawiłem, żeby konfiguracja była niezależna i dodałem w nazwie _5G dla Wifi 5GHz i dalej wywala, już kilka razy dzisiaj.

Dobrze, że mogę jeszcze wypowiedzieć i nie zrezygnowałem jeszcze z poprzedniego operatora.

Wcześniej Vectra + ASUS RT-AC1200G+ - śmigało i Wifi nie robiło problemów. Karta sieciowa w laptopie Intel Dual Band Wireless-AC 7260 łączy się z FB3 oraz ASUS RT-AC1200G+ na 866Mbit/s z taką różnicą, że na FB3 podczas przeglądania internetu spada na około 700Mbit/s lub niżej, a na ASUS cały czas jest na 866Mbit/s. Odległość od urządzenia 3m, żadnych przeszkód (FB3 stoi na komodzie zamiast ASUS'a).

To jakiś NONSENS.

Wypowiadam - FB3 nie jest dla informatyka, tylko dla zwykłego "Kowalskiego", który ma nie zauważyć, że coś nie działa jak trzeba...