Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

Cześć, czy jest gdzieś sensownie i konkretnie wyjaśnione co Orange ma na myśli, kwalifikując budynek do dopłaty lub nie? Są jakieś konkretne wytyczne? Z regulaminów nie wynika zbyt wiele

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@Neo2 Zabudowa wielorodzinna to budynki mieszkalne z ilością lokali powyżej 1, ale to płynna kwalifikacja, zależy od interpretacji adresowej. Weźmy np. budynek z jednym lokalem mieszkalnym i dwoma usługowymi na dole...Jest teoretycznie jednorodzinny, ale nie do końca..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

Są to przepisy z zakresu prawa budowlanego.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@agat13właśnie o taki przykład chciałem zapytać


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 23
  • 57
  • 2

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

Dobrze, więc o co chodzi w regulaminie usług Orange

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/10641/cd494de1-de1e-4cca-857a-43b3fc3c360e.pdf

 

w tym podpunkcie:

Budynek o typie zabudowy jednorodzinnej-budynek wolno stojący albo  budynek  w  zabudowie  bliźniaczej,  szeregowej  lub  grupowej, stanowiący  konstrukcyjnie  samodzielną  całość,  który  służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, jest lokalem użytkowym albo składa się zarówno z lokali mieszkalnych, jak i użytkowych

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

Prawie budowlane się kłania.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@marko25 Nie wiem jak to zostanie zakwalifikowane przez Orange, ale jeśli dom zamieszkuje jedna rodzina to jest jednorodzinny (dokładnie jeden lokal wedle prawa budowlanego zacytowanego przez @Piotrekk85  kwalifikowany jako mieszkalny) Budynek może mieć drugi lokal mieszkalny (wtedy jest wielorodzinny), albo lokale użytkowe ( popularne w blokach na parterze) i tu te lokale są kwalifikowane (wg tego prawa) jako niemieszkalne, a budynek jako jednorodzinny. Na 200% nie jestem pewny, bo to zawiłe dość jest, ale kiedyś ktoś się awanturował o doliczanie kwoty 14zł miesięcznie za fakt instalacji i użytkowania FTTH w domku jednorodzinnym z firmą w suterenie. Usługi w tym domu były dwie, ale adres jeden


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@Neo2 I powiedz, gdzie tu logika w przytoczeniu lokali mieszkalnych w liczbie mnogiej??

To, że 1 mieszkalny + użytkowe, to rozumiem...ale to?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@agat13- poruszasz się śliskimi tematami poruszając temat rodziny w dobie ideologii singli i lgbt+. 🤦‍♂️🤷‍♂️

Wracając do tematu: wszystkie pojęcia mają swoje definicje w prawie budowlanym. Nie ma co szukać drugiego dna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Co kwalifikuje się pod termin "zabudowa wielorodzinna"?

@Piotrekk85 Biorę to na klatę 🙂  (temat, a nie LGBT). Jak temat śliski, to najwyżej założę raki i do przodu..

No, chyba, że mają okres ochronny, bo jeszcze nie zimują..:)

Proszę Cię, abyś może znalazł coś w tym prawie, bo ja to się gubię i gamoń jestem. To nawet dla mnie ważne, bo mieszkam w jednorodzinnym (znaczy ja i moja rodzina) bez lokali użytkowych, ale z garażem i zarejestrowana firmą