Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

Na kablu ethernet mam dynamiczne z tego co pamiętam w routerze ustawione, statyczne na Wi-Fi i inne adaptery, a w biosie są jakieś ustawienia dotyczące ethernetu? MSI click bios 5, zadzwonię też do serwisu jak nic nie pomoże

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

@nnaem Ja bym wyłączył wifi, odinstalował kartę sieciową i od nowa zainstalował. Wtedy na czysto bym pobrał adres z DHCP routera. Tylko jednak najpierw bym sprawdził na innym routerze. To naprawdę najprostsze i najszybsze...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

No nie mam na jakim routerze, odinstalował skąd? Z menedżera urządzeń? I pobrał adres DHCP z routera jak


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

@nnaem Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, zapytaj serwis. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps


@djlukenapisał(-a)

 

@slav72  i co - jak zmieni (dołoży?) kartę WiFi to mu nagle kabel przyspieszy? 👽


Sprostowanie ode mnie, miałem na myśli kartę sieciową przewodową (ethernet), czemu przyszła mi na myśl karta wifi 🤔 nie wiem, może późna pora pisania postu 😁 (stąd też post wykreślony).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

Zrobienie na innym komputerze speedtestu może dać informacje które pomogą w znalezieniu problemu. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 21
  • 0

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

Mam tylko jeden laptop który nie ma portu ethernet.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

@nnaem Mimo naszych szczerych chęci zdalnie tego nie sprawdzimy. Zawsze jakiś kolega, sąsiad, znajomy informatyk mogą pomóc.. To już musisz załatwić we własnym zakresie. Najważniejsze są podstawowe testy ograniczające występowanie problemu. Jak będziesz wiedział gdzie generowany jest bubel, będziesz mógł dopiero się zabrać za walkę z nim. Inaczej, to działanie w ciemno


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21526
  • 173

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

@nnaem 

Kabel kupiony z zarobionymi wtyczkami czy sam montowałeś wtyczki? Spróbuj na tym krótkim kabelku z zestawu który dostałeś (od dekodera albo od modemu).

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7528
  • 28

FunBox 3.0 Ethernet nie przekracza 100 Mbps

a nie można pogrzebać  w ustawieniach karty? Na początek gdzieś tak w okolicach "link speed & duplex" (choć w innych kartach może to wyglądać inaczej).

 

link_speed_and_duplex.png