Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@agat13  no tylko linuxa sam się dziwię z tą prędkością że jest taka mała.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba  wymień kabel eth I daj na krótko do modemu. Te 130 To ni w 5 ni w 9..abstrakcyjny pomiar...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@agat13  Ok spróbuję


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s


@Januszbbanapisał(-a)

...

 A jak laptop się za bardzo  grzeje to też może mieć wpływ na prędkość?  i przeglądarka internetowa też ?

...


Jak laptop "za bardzo" się grzeje to znaczy że jest zepsuty i trzeba go oddać do serwisu a nie katować testami obciążeniowymi. Przynajmniej tak jest w mojej skali "za bardzo".

 

Współczesna przeglądarka potrafi rzucić starszy sprzęt na kolana, bez niczyjej pomocy. Wymagania szyfrowania prawie wszystkiego i pamięciożerność przeglądarek mają swoją cenę. Dlatego sugestia @pirenej  jest bardzo słuszna, speedtest odpalony z linii poleceń powinien być bardziej miarodajny dla oceny samego łącza, w przeciwieństwie do wersji "przeglądarkowej" która bardziej zależy od wydajności innych elementów systemu.

 

To na jaką prędkość karta się zapięła w linuxie można sprawdzić w logach systemu. Przykładowa komenda:

dmesg | grep NIC

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@j131  no tak racja ale jeszcze spróbuje oczyścić z kurzu wentylator. Ja mam zainstalowaną sparky linux lxqt najlżejsza wersja ze względu na to  że to stary sprzęt jest przeglądarka też podnosi wymagania sprzętowe więc skorzystam z tego pomiaru co mi napisaliście.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s


@Januszbbanapisał(-a)

...

no tak racja ale jeszcze spróbuje oczyścić z kurzu wentylator.

...


Koniecznie. Tylko zrób to porządnie. Tu masz instrukcję.

 

https://www.youtube.com/watch?v=cNWxN--Epq8


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@j131  wentylator przeczyszczony a co do testu wygląda to tak :

speedtest-cli
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Orange Swiatlowod (80.49.158.17)...
Retrieving speedtest.net server list...
Selecting best server based on ping...
Hosted by F.H.U. Compower (Krakow) [68.22 km]: 8.425 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 309.80 Mbit/s
Testing upload speed......................................................................................................
Upload: 57.12 Mbit/s

 

Czyli sprawa jest jasna tylko czemu w przeglądarce firefox pokazuje tylko 130 mb i na zmienionym kablu też ale gdy zmieniłem przeglądarkę na brave to na speed test orange pokazuje 290-300 mb a laptop ma takie parametry : Intel Core 2 duo t 8100 2.10 GHZ  i 2.5 gb ramu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

Jaką polecilibyście mi podstawę do laptopa acer 5220 15,4 ekran taką co jest  bardzo dobra do wentylacji i nie drogą tak do 50 zł z allegro?  będę wdzięczny za pomoc 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

@Januszbba Dlatego nie polecam testów przeglądarkowych tylko te ze strony pro.speedtest.pl  na programiku zainstalowanym na kompie. Te nie są "narażone" na kaprysy przeglądarek. Kiedyś na jednym kompie na 4 przeglądarkach miałem różne testy na tej samej stronie www do speedtestów 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Fun box 3.0 + wzmacniacz xiaomi Wi-Fi Range Extender AC1200 + smart tv xiaomi mi box s

 @agat13   No tak święte słowa 🙂