Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

Witam, do FB6 mam podłączonego TPLINK Archer C80 jako AP (od dwóch miesięcy), który stoi w innej czesci domu, podłączony kablem rj45. Niestety coś sie psuje (to już drugi raz) i w laptopie który stoi koło FB a laptopie, który stoi koło Archera nie ma internetu. Raz w jedym, a raz w drugim. Nie ogarniam, bo w telefonach normalnie jest ten internet w tym samym czasie gdy problem się pojawia.

Wszystko jest ok, jak wypne kabel od archera z funboxa (wtedy neta nie mam w lapku na dole w domu).

 

Czy możliwe, że coś źle skonfigurowałem? Czy ustawienie routera w tryb access point powinienem zrobić przed podłączeniem go do FB? I czy po tym musze jeszcze coś zmieniać? IP? Czemu tylko problem jest z laptopami?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24881
  • 210

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie


@summerznapisał(-a)

...

Czy możliwe, że coś źle skonfigurowałem?

...

 


Wszystko jest możliwe. Nie napisałeś nic konkretnego o konfiguracji, więc trudno się odnieść.

Jak są połączone laptopy do sieci? Co to znaczy "nie ma internetu": połączenie jest fizycznie zerwane, czy tylko dostępu do internetu nie daje? Połaczone są kablami czy po WiFi? Czy AP jest skonfigurowany jako prawdziwy AP, czy tylko tak go nazywasz, a naprawdę jest to drugi ruter w kaskadzie? Jeśli w kaskadzie, to czy zadbałeś o odpowiednią adresację? Czy obie sieci WiFi mają te same SSID i hasła czy różne? Jak wyglądają zasięgi tych sieci WiFi w domu? Gdzie masz który ruter (bo bez tego "na dole w domu" niewiele mi mówi). Oczywiście najlepiej wszystko zaplanować zawczasu, skonfigurować stosownie, i dopiero na końcu połączyć, ale to niekoniecznie musi tak być. Podaj więcej szczegółów, ktoś coś podpowie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

Routery są połączone kablem, zaś laptopy do nich po wifi, stoją zaraz obok tych routerów i zasięg jest bardzo dobry. Router AP jest w trybie Access Point, czy musze coś jeszcze przy nim grzebać?

Nazwy SSID oraz hasła są inne. (główny router i ap)

summerz_1-1728713315276.png

 

Tak wygląda to na drugim laptopie, niby jest net, hasło wpisane, ale połączyć sie nie może.

summerz_2-1728713524324.png

Dodam, że od pierwszej konfiguracji wszystlo działało normalnie, ale kilka dni temu nie było prądu i od tego czasu są takie problemy.

summerz_0-1728714432469.png

Główny router jako punkt dostępu? Czy tak to powinno wyglądać? Zerknąłem na własciwosci sieci i znalazłem to. Może dlatego, że mam właczoną sieć dla gości w funboxie?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

@summerz Przy następnym padzie wykonaj na komputerze polecenie

ping 192.168.1.1

gdzie 192.168.1.1 to adres IP FunBoxa. Jak będą odpowiedzi to sprawdź

ipconfig /flushdns
nslookup onet.pl

PS Możesz ustawić na TP-Linku taką samą nazwę sieci WiFi z takim samym hasłem jak na FB. Będziesz miał działający roaming pomiędzy AP.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

Na chwilę obecną niby wszystko działa, ale rano były problemy (brak połączenia w laptopie przy funboxie) 

 

TP Link

 

summerz_1-1728718078895.png

FUNBOX 

 

summerz_3-1728718108904.png

@Samotnick 

summerz_4-1728718796191.png

Dodam jeszcze, że do routera TP Link jest podłączony (wifi) wzmacniacz sygnału TP-Link TL-WA850RE, ale z nim nie ma problemów.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

@summerz Dobrze, że napisałeś o wzmacniaczu. Zastanawiałem się dlaczego ma zrzucie były trzy sieci z TP-Linka. Zapomniałem napisać, abyś sprawdził adres IP komputera przy problemach z połączeniem, czy jest przyznany i czy jest z puli serwera DHCP na FB. Do sprawdzenia jest wpływ wzmacniacza na stabilność sieci. Może działa na nim serwer DHCP i komputery dostają adresy i konfigurację z innego zakresu. Wtedy będzie informacja o połączeniu z WiFi ale braku dostępu do Internetu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24881
  • 210

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

Wzmacniacz też trzeba skonfigurować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14026
  • 57713
  • 696

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

@summerz  wyłącz wzmacniacz i sprawdź..Gdzieś był temat o tym, że wzmacniacze potrafią zakłócić sieć 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

Wydaje mi sie, że to jednak będzie wzmacniacz. Niedawno sieć znowu zaczęła świrować i poleciałem szybko odłączyć go z gniazdka, wracam do lapka i wszystko działa jak powinno. Przetestuje jeszcze dziś i jutro i dam znać czy to faktycznie będzie to. 

A byłem pewien, że wzmacniacz nic nie ma do tych problemów z netem... 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc! Jesteście super pomocni. 😁

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2086
  • 10056
  • 83

FUNBOX 6 i TPLINK Archer 6 - urywa połączenie

@summerz Trzeba było przed odłączeniem wzmacniacza odczytać konfigurację sieciową komputera. Też mi się wydaje, że to wina wzmacniacza ale dobrze byłoby wiedzieć dlaczego tak się dzieje.