Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FATALNY Orange światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Witam, po pierwszych rozczarowaniach związanych ze słabym pingiem w grach online przyszedł czas na znacznie poważniejsze problemy. W dniu dzisiejszym, tj. 27.10.18 światłowód "1gb/s" (cudzysłów jest tutaj kluczowy) działa żenująco słabo - strony wczytują się wolno, Youtube tnie itd. Speedtest pokazuje wyniki, uwaga, od !!25mb/s!! do 90mb/s downloadu i od 4mb/s do 50mb/s uploadu. To nie są wartości, na które się z Orange umawialiśmy i za które płacę. Problem nie leży po mojej stronie - połączenie przez kabel, nikt inny nie obciąża łącza, co wpływałoby negatywnie na wynik. Od samego początku prędkość była znacznie niższa, niż ustalana, lecz teraz jest apogeum i nie da rady już przymykać oka. Co robić? Męczyć się z tym na własną rękę i bez efektu próbować to naprawić (jak ping) czy też męczyć się z działem obsługi? Pozdrawiam.tytytytytyt.png

14 ODPOW. 14

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

FATALNY Orange światłowód

@openmid, jaką masz kartę sieciowa w modemie ?? Fast Ethernet czy Gigabit Ethernet  ?

 

Czy Twój sprzęt obsłuży taką prędkość na światłowodzie ? Czasem osoby posiadające światłowód nie wiedzą, że sprzęt jest za słaby, upewnij się, że komputer jest wystarczająco wydajny. Jaki posiadasz procesor ??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Gigabit Ethernet, i5 4460, nie potrafię pomyśleć o niczym co mogłoby z mojej strony tak wpłynąć na jakość połączenia.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

FATALNY Orange światłowód

Przy i5 i tak nie osiągniesz 1000Mb/s, może do 300 dojdzie. Ale prędkość Twoja i tak jest za niska. Próbowałeś restart urządzenia ?? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Kilka dni po zainstalowaniu światłowodu prędkość wynosiła lekko poniżej 900mb/s.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

FATALNY Orange światłowód

@openmid  a czemu nie bylo pełne 1Gb/s czy nawet w okolicach ?

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Technik przy wykonywaniu pierwszego speed testu powiedział, że Orange gwarantuje 90% prędkości z umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FATALNY Orange światłowód

Orange po swojemu liczy 1Gbps jako 1000 a nie 1024 Mbps itd

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Z automatu odpowiadasz nie czytając posta? Czy zmierzasz do tego, że mam akceptować 50mb/s płacąc za 1000?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

FATALNY Orange światłowód

Powiem tak. Z tego co się orientuję to swego czasu sprzedawcy mieli proponować tym klientom którzy chcą 1Gb/s opcje 300Mb/s. No z czegoś to wynikało to raz a druga rzecz to po co wprowadzali te 1Gb/s.

Od razu uprzedze że nie chodzi o jakieś regulacje.