Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FATALNY Orange światłowód


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FATALNY Orange światłowód

@Ron Procesor nie ma znaczenia. Nawet na i3 powinna być pełna prędkość.

@s_a_t_a_n pełnego 1 Gbit nigdy nie będzie, ponieważ wynika to z ograniczeń sprzętowych kart 1GbE oraz narzutu protokołu. Oferta 1Gb została wprowadzona głównie ze względów marketingowych. U mnie działa bardzo dobrze.

@openmid Prosta sprawa - zgłoś. Technicy podjadą, zobaczą... możesz jeszcze usunąć dopisek IPv6


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7467
  • 136

FATALNY Orange światłowód

@BORAX, dziwne, rozmawiałem z informatykiem i wyraźnie wskazał, że ma znaczenie, a do tego infografika od Orange:

 

Zgodzę się, że 1000 Mb/s to zabieg marketingowy. 

 
Pokaż szczegóły
Jaka jest zależność pomiędzy szybkością internetu a wydajnością Twojego sprzętu?

Jeśli przy połączeniu przewodowym Twój internet nie osiąga oczekiwanej prędkości, upewnij się, że komputer jest wystarczająco wydajny:

 

  • 100 Mb/s uzyskasz na prawie każdym komputerze z procesorem minimum 2,0 GHz i systemem Windows XP lub wyższym.
  • 300 Mb/s uzyskasz na komputerach z procesorem Intel klasy i5, wydajnym procesorem klasy i3 lub procesorami innych producentów o podobnej wydajność. Wymagany system: Windows Vista lub wyższy.
  • 1000 Mb/s osiągniesz na komputerach z procesorami Intel klasy i7, wydajnymi procesorami klasy i5 lub procesorami innych producentów o podobnej wydajności. Wymagany system: Windows 7 lub wyższy.
  • ponadto szybkości 1000 Mb/s i 300 Mb/s wymagają karty sieciowej GigabitEthernet oraz przewodu sieciowego klasy D (kategoria 5/5e)
 

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FATALNY Orange światłowód

@Ron Jest to forma zabezpieczania się. Tak samo jak gry mają wymagania minimalne i rekomendowane.

Procesor i7 nie jest warunkiem uzyskania realnie około 940Mbit/s.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

FATALNY Orange światłowód

Pierwsze słyszę żeby CPU miał wpływ na prędkość. Poprzednio miałem Dual Core AMD 4850e z 2009 roku za 200zł i spokojnie miałem 100mbps na speedteście, jedyne ograniczenia jakie miałem to ethernet do 100mbps i właśnie światłowód do 100mbps. Gdybym miał gigabit ethernet i 300mbps to pewnie tyle by pokazywało. Taki i5 4460 (który nawet dzisiaj jest w porządku prockiem) spokojnie ogarnie każdą prędkość.

 

Znajomy z Niemiec siedzi na i5 3340, a więc jeszcze starszej generacji i spokojnie ma 500mbps, tyle ile w umowie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1461
  • 13

FATALNY Orange światłowód

Dokładnie tak. Mam CPU AMD Fx-8320 BE, karta Ethernet Gigabit (wbudowana w płytę główną) i prędkości odnotowywane odpowiednio:
- na speedtest.net (aplikacja z M$ Store) - ok DL 950 UL 115, opóźnienie 0.78ms
- Test UKE - (opóźnienie/DL/UL/Nazwa Operatora/Cerytfikowany pomiar):

2 ms;944.95 Mb/s; 103.45 Mb/s; Orange Polska; TAK
   

I to teoretycznie jest max który można osiągnąć korzystając z protokołu Ethernet Gigabit (obcina ok 6%) oraz kabla cat. 5e.