Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17821
  • 186

Dostęp do światłowodu

@kris68 w nawiązaniu do wypowiedzi @maciejnet  odpowiem Ci, nawet na tym forum były wpisy iż są ludzie, którzy nie chcą aby u nich wiercić, przyklejać gdzieś na ścianie włókno światłowodowe itp. Był też temat w którym użytkownik napisał że przestawiając meble chyba uszkodził taki światłowód. Natomiast co do zacytowanej przez Ciebie wypowiedz @Adept  - potrafisz udowodnić że dobry kabel Ethernet, z punktu widzenia tzw. typowego klienta domowego jest gorszy od włókna światłowodowego? Dodam kwestię kart sieciowych w komputerach, jeżeli ciut starsza to też nie przepuści wielkich prędkości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Dostęp do światłowodu

Nie no wiem ze karta sieciowa jest wazna , ii nie twierdze ze kabel nie puści tej predkosci, ale mimo wszystko nie rozumiem co komus przeszkadza cieniutki swiatlowod przypiety pod sufitem , co do wiercenia dziury ja akurat nie mialem tego problemu bo wczesniej mialem net po kablu z MM wiec swiatlowod wszedl w ta dziure bez wiercenia , ale obok sasiadce tez zalozyli i to nie byla wcale ogromna dziura tylko mala dziurka. No a ze ludzie maja rozne zdanie na ten temat to prawda ale ja tego mimo wszystko nie rozumiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Dostęp do światłowodu

@kris68 O ile jest możliwość to się doprowadza pełne FTTH. W wypadku kiedy rurki do lokalu są niedrożne, Administracja nie pozwala na ciągnięcie dodatkowych kabli po klatce schodowej, czy wręcz wymusza wykonywanie instalacji ostatniej mili po LAN, nie ma wyjścia-trzeba robić dziwne protezy. Po kablu eth, po kablu koncentrycznym czy w końcu po kablu telefonicznym 1-parowym. W zależności od zastosowanego rozwiązania taka jest max przepustowość usługi. Wtedy trzeba stosować ONT, adaptery i konwertery. Nie umniejsza to działania usługi, która tylko z nazwy jest FTTH...a FTTB


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Dostęp do światłowodu

Światłowód jest bezpośrednio poprowadzony do domu, chociaż zrobili to dość śmiesznie i poszli na łatwiznę, bo pociągnięty jest on góra centralnie nad ulicą i połowa podwórka, nad dachem i dopiero przewiercony przez ścianę do modemu zewnętrznego operatora i później zwykłym przewodem ethernet do routera Orange. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Dostęp do światłowodu

@Daniel_reds1 ten "modem zewnętrznego operatora" to jest ONT czyli konwerter optyczny. Prawidłowo..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Dostęp do światłowodu

Dlatego chciałem się upewnić. 

Jeszcze sprawa z tą prędkością internetu na konsoli. Jest opcja żeby ją nieco zwiększyć? Telefon pokazuje w PRO speed teście 290 Mb/s, laptop podobnie. Na dość starym TV przez zewnętrzny "SmartTV", filmy na YT w FHD ładują się błyskawicznie, a na konsoli żeby obejrzeć coś na YT w tej rozdzielczości to cud. Do tego pokazuje 14/16 Mb/s. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53633
  • 625

Dostęp do światłowodu

@Daniel_reds1 jeśli konsola jest połączona po wifi 2,4GHz to normalne. Sprawdź czy ma odbiornik wifi 5GHz , podziel sieci na modemie z różnymi nazwami sieci SSID i podłącz konsolę precyzyjnie do tej 5GHz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Dostęp do światłowodu

Mam ustawione stałe 5Ghz i do tej sieci podłącza się konsola a i tak nie na różnicy w prędkości. Dalej tak samo niska. Nawet jak stary laptop łączył się z 2,4 GHz to osiągał o wiele lepsze prędkości.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17821
  • 186

Dostęp do światłowodu

@Daniel_reds1  nie napisałeś jaka to konsola, więc tylko możemy zgadywać, że może mieć kartę sieciową, która nie przepuści większej prędkości. Chociaż to dziwne jeżeli obsługuje WiFi w paśmie 5GHz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Dostęp do światłowodu

Xbox Series S więc obsługuje WiFi 5Ghz. Próbowałem ustawić DNS na ten z Google i dodało parę Mb/s ale dalej nic szczególnego.