Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Witam. Mam taki problem iż pare tygodni temu zmieniłem kabel sieciowy taki 1.5 m do biurka okazało się , że kabel jest przyciety na początku były tylko przerwy w połączeniach ale potem internet przestał działać. Przedkość internetu spadła z ok 7,8 Mb/s do 2,5 Mb/s .Próbowałem coś wskórać nie wiedząc , że to kabel ale się  nie udało. Przyjechał technik wymienił kabel a predkość została podejrzewam że DLM przyciął mi prędkość aby tak nie zrywało ale to nic nie dało.Kable zostały wymienione a prędkość została i nie wiem czy da się coś z tym zrobić?? 

To moje parametry:obraz.png

błędy ES mniej więcej 10/h

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Wywrozyles z parametrow funboxa autora tematu, napisales ze ma tyle i tyle do centrali bo ty tez masz taki margines podobny. Po pierwsze, po marginesie nie sprawdzisz odleglosci od centrali tylko po tlumieniu, po drugie, autor ma technologie adsl a nie vdsl to tez juz inaczej tu sie oblicza na ile linia pozwala i jaka ma odleglosc po tlumieniu.

Ktos moze miec 1Mb/s w technologii adsl i 12 marginesu i to nie oznacza, ze moze miec pelne 80Mb/s przy technologii vdsl, bo takie cos mozna wywnioskowac z tego co napisales wczesniej. Przeczytaj w google co to jest margines szumu i nie wprowadzaj ludzi w blad.



Wracajac do tematu i by dac odpowiedz autorowi tematu. Tak, dlm zadzialalo bo miales bledy i rozlaczenia na linii w duzej ilosci. Po naprawie trzeba dlm zrestartowac bo w zaleznosci jak jest skonfigurowane, to pewnie i tak predko ci nie odda. Jak mialem neostrade, przycielo mi predkosc do 28Mb/s z prawie 40Mb/s, nie chcialo mi oddac nawet dwa miesiace, dopiero telefon na infolinie i zgloszenie tego rozwiazalo sprawe.

Zadzwon do bok, zglos ze ci sypie bledami i ze zanizylo ci przez to synchronizacje i prosisz o naprawe i powrot predkosci lacza.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29
Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

@RuthlessGangstaA ile masz do centrali? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

nie wiem a gdzie to sprawdzić?

 

Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Przy tym co widzę 200/300m  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

mieszkam na wsi ale nie wiem czy to jest możliwe i jak bym mógł zwiększyć prędkość?

Anonim

Nie dotyczy

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

@RuthlessGangstaTo zadzwoń do BOK to ci powiedzą ile masz M do centrali 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

kalkulator w necie obliczył mi niby ze ma 1km do centrali


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

A zgłaszałeś uszkodzenie dot. wolniejszej prędkości?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

ale oni by nic nie zrobili chyba bo w umowie jest od 1 do 10 MB


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

DLM chyba spowalnia mój internet Neostrada do 10 Mb/s

Od 1.01.2017 wprowadzono do "papierów" pojęcie prędkości "zwykle dostępnej". To prędkość która powinna być osiągana przez 70% czasu w okresie rozliczeniowym i wynosi 70% prędkości maksymalnej (dla wariantu do 10 mega). Więc podstawa do zgłoszenia jest. Niestety sankcji nie ma za brak prędkości "zwykle dostępnej" - takie badania musi przeprowadzić UKE (a tu jeszcze rozważana jest dopiero metodologia badań).